ÖTV Muaf Araç Alımları Hakkında (Özellikle BMW:)

ardacavdar

Üye
Üye
Öncelikle tüm engellilere sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum.

İçerisinde bulunduğunuz durumun zorlukları olduğunun farkındayım ve bir nebze de olsa sizlere en azından bilgi sahibi olduğum bu hususta yardımcı olmak isterim.
Engelli raporunuzu kullanarak ÖTV Muaf araç alımı gerçekleştirmeyi düşünüyor iseniz, tüm sorularınızı buradan bana sorabilirsiniz.

Ankara Borusan Oto Balgat Şubesinde, BMW Uzman Satış Danışmanı olarak görev yapıyorum.
Alım yapmak istediğiniz bir otomobilimiz olması halinde Türkiye'nin neresiden olursanız olun ben buradan size ardımcı olmak için elimden geleni yapacağım.

Dün açıklanan bir kampanya neticesinde buradan sizlere seslenmek istedim.
Bir nebze de olsa desteğim olabilirse çok memnun olurum.

Hepinize güzel günler dilerim...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba arda bey, Duyarlılığınız adına çok teşekkür ederim...

ceydanur06

Üye
Üye
merhabalar Arda bey. dün açıklanan kampanya nedir. bir de yeni araç alırken yeni ehliyetimiz olması gerekiyor mu?

harunnn

Üye
Üye
Arda Bey merhaba,

engelli raporum mevcut. Engelli raporu

otv-engelli-raporu.jpg
raporun kopyasını aldım p.tesi günü imzalı halini alacağım.

ehliyet için aldığım rapor. Ehliyet raporu

otv-ehliyet-raporu.jpg

özel tadilat olmadan otomatik vites 1.18i almak istiyorum. Oluru var mıdır yardımcı olur musunuz ?

amine123

Üye
Üye
merhaba arda bey

biz araç almak istiyoruzda mesela 200 bin liralık bir araç bize ne kadara geliyor birde raporum var fakat organ nakli hastasıyım araç alabilirmiyim

ardacavdar

Üye
Üye
Merhaba arda bey, Duyarlılığınız adına çok teşekkür ederim...

Böyle bir portalın yönetimini yaptığınız için ben size teşekkür ederim.

merhabalar Arda bey. dün açıklanan kampanya nedir. bir de yeni araç alırken yeni ehliyetimiz olması gerekiyor mu?

1 Serisi otomobillerimizde ciddi oranda ıskontolar açıklandı.
Özel mesajdan detaylı bilgi verebilirim burada kalabalık yapmayalım isterseniz.
Yeni ehliyetinizin olması gerekli değil.

Arda Bey merhaba,

engelli raporum mevcut. Engelli raporu
raporun kopyasını aldım p.tesi günü imzalı halini alacağım.

ehliyet için aldığım rapor. Ehliyet raporu

özel tadilat olmadan otomatik vites 1.18i almak istiyorum. Oluru var mıdır yardımcı olur musunuz ?

Raporunuzu arkadaşlarıma gönderdim.
Dönüş yaptıklarında Özel Mesajdan sizi bilgilendireceğim.

merhaba arda bey

biz araç almak istiyoruzda mesela 200 bin liralık bir araç bize ne kadara geliyor birde raporum var fakat organ nakli hastasıyım araç alabilirmiyim

Raporunuzun kopyasını benimle paylaşabilir misiniz acaba?
İnceleyip hemen bilgi verebilirim.

AhmetCamgöz

Üye
Üye
Arda Bey Merhaba;

Öncelikle böyle bir platformda bize yardımcı olduğunuz için size çok teşekkür ederim.
Sizin gibi duyarlı insanlar sayesinde dünyamız daha da güzel olacak buna inanıyorum. Bizim ailemizde %92 engelli raporu olan akrabamız var.Biz bunun üzerinden 318d veya C200d araç alımı yapmayı planlıyoruz. Sizin tavsiyesiniz hangi araç olur ? Kredi kullanabilir miyiz ? Kredi faiz oranları nedir ? 70.000 TL peşinatımız var gerisini kredi kullanmak istiyoruz. Takasa 1999 model Renault Brodway ( R9) Tüplü ve masrafsız aracımız var güneş yanığından dolayı komple boyattım araç muayyerdir.

harunnn

Üye
Üye
Teşekkürler Arda Bey,

Mesajınızı bekliyorum. Eğer olumlu bir yanıt gelir ise mesajınızda iskontolar hakkında da bilgi verir misiniz?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=21169]ardacavdar[/MENTION] bey, çok çok özel bilgiler olmadıkca geneli ilgilendiren soruların yanıtını örneğin "bir üye bu raporla ÖTV indirimli araç alabilirmiyim" şeklindeki sorulara yanıtı özel mesaj yoluyla değilde direk konu altına yazarsanız aynı sorunun cevabını arayan başka insanlar içinde faydalı olur. Biliyorsunuz özel mesajları sadece üye görebilir buraya yazılanı ise herkes.

capricorn

Üye
Üye
Arda Çavdar Bey iyi yere dükkan açmış öncelikle bi isabetli ve duyarlı davranışından dolayı tebrik edelim kendisini...
BMW lüks ve üst segment bir araç normal vatandaşın bile ulaşamadığı bu araca engelli maaşıyla geçinen engelli bireylerin ulaşmasıda hayli güç ama herkesin durumu ve zekleri de bir değil tabi maddi gücü yerinde olan engelli kardeşlerimiz bmw -mercedes- audi gibi lüks araçları da alabilirler.

Nisan ayı içinde bir Bmw bayisine uğradım ellerinde tek kalan (hep te tek kalıyor nedense) 2017 model BMW 118i için etiket 159.000 iken 133.000 e kadar düşmüşler ve ÖTV siz de 88.000 TL ye bıraktı bana ama 2.el aracıma galerici muamelesi yaptıkları(koskoca BMW 3 bin düşük vererek neyi amaçlıyor onuda anlamadım ) için vazgeçtim almak isteyen varsa en az 88.000 TL vererek bir 2017 BMW 1.18i sahibi olabilirsiniz.

ardacavdar

Üye
Üye
.... boyattım araç muayyerdir.

Ahmet Bey iyi günler dileirm.
Toplum olarak bir diğerimizin desteğe ihtiyacı olduğunda orada olmak bizi her zaman daha ileriye taşıyacaktır.
İyi dilekleriniz için ben sizlere teşekkür ederim.

Öncelikle üzülerek söylemeliyim ki takas otomobilinizi bir çok yetkili bayi yaşından ve LPG sisteminden sebep takasa alamayacaktır.
Alsalar bile yok parasına gidecektir.
Bu sebeple, kendiniz satarsanız daha karlı olacaktır.

70.000TL peşinat üzerine çok uygun kredilendirmeler ile rahatlıkla 100.000TL bandında otomobiller satın alabilirsiniz.
Kanun çerçevesinde satın alabileceğiniz en yüksek fiyatlı otomobilin muaf satın alma rakamı 124.999TL'dir.

Rapora gelince, %92 ÖTV muaf alım için yeterli; ama engele bağlı olarak vasi kararı çıkartılması gerekli olabilir.
Raporunuzu bana göndermenizi veya en yakın vergi dairesinin ÖTV Servisine sormanızı rica ederim.

Alımını yapmak istediğiniz BMW 318d ve Mercedes-Benz C200d araçların 2.0lt hacminde motorlara sahipler.
Bu sizlerin ÖTV muaf alımlarınızın hükümet tarafından belirlenen sınırlarının dışında kalıyor.
Motor hacmi 1.6lt yi, ÖTV KDV dahil satış fiyatı 200.000TL yi geçmeyen otomobilleri satın alabiliyorsunuz ne yazık ki.

Bu durumda da, Mercedes-Benz C Class için kesin konuşamam; ama benim markamda yalnızca 1 Series ve 2 Series araçları muafiyet ile alabilirsiniz.
Diğer otomobillerimizin tamamı motor hacim limitinin altında kalsa bile, ÖTV KDV dahil 200.000TL limitinin üzerindeler.
Bunun sebebi de son zamanda çok artış gösteren döviz.
Ne yazık ki araç fiyatlarını aşağıda tutamıyoruz...

.... iskontolar hakkında da bilgi verir misiniz?

Harun Bey, cevap az önce geldi.

ÖTV Muafiyetinden faydalanarak tertibatsız otomatik vitese sahip otomobil satın alabilirsiniz; ama MTV muafiyetiniz yok.

Bahsi geçen ıskontolar ise, BMW 1 Series araçlarımızda bu aya özel olarka Harman Kardon Sound System bizim sizlere hediyemiz.
Sistemin vergi hariç değeri 4.000TL üzerinde.

Bu sisteme sahip olmayan araçlarımızdan tercih etmeniz koşulunda ise %15'e varan indirimler yapabiliyoruz.
Bu destek stoklarımız ile sınırlı ve yalnızca Mayıs 2018 ayında BMW 118i araçlarımız için geçerli.

Donanımlı (sunroof, otomatik klima, çelik jant, LED Far) gibi tüm donanımlara sahip bir BMW 118i ortlama 95.000TL gibi rakamlara satın alınabiliyor.

...... buraya yazılanı ise herkes.

Halil Bey,

Bilgileri buradan paylaşmayı sürdüreceğim öneriniz için teşekkürler.

..... 2017 BMW 1.18i sahibi olabilirsiniz.

İsminizi göremediğimi için size adınızla hitap edemiyorum kusuruma bakmayın lütfen.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür edeirm.
Buradan yalnızca temsil ettiğim marka olan BMW için değil, diğer markalarda da sormak istedikleriniz olması halinde elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.
Elbette kendi markam ve yakın rakipleri ile ilgili daha doğru ve daha fazla bilgiye sahibim.

"... ellerinde tek kalan ..." bu konuda haklısınız genellikle tek kalan otomobil değildir; ama emin olun tek kalmış olma ihtimali sizin tahmin ettiğinizden fazla oluyor.
Hızla satılan bir markanın ürünleri sürekli transfer halidedir.
Stok ortak çalışır, tüm Türkiye araçları görür ve fiyatlamalar birbirine çok ama çok yakındır.
Satış her bayi için serbesttir.
Bu durumda araçlar hızla satılır ve 1 adet kalma olasılığı da artar.
Özellikle ilgili dönemde herhangi bir kampanya var ise stok çok hızlı tükenir.

Takas konusu benim gibi 0km araç satış temsilcileri için her zaman zorlayıcı olmuştur.
Konuya onların tarafından baktığımızda, amaç hiç bir zaman sizin aracınızdan yüksek karlar elde etmek veya sizi mağdur etmek değildir.
Sizin gibi bir çok kullanıcı takasa otomobilini getiriyor.
Bahsettiğiniz 3.000TL ayda 10 araçdan alınmaz ise 30.000TL eder.
Sürecin gerisini tahmin ediyorsunuzdur...

Takasa vermek istediğiniz aracın firma tarafından alınması halinde, alım satım vergilendirmeleri doğar.
Bu vergilendirmelerden sebep aracınızın fiyatı bir miktar aşağı çekilir.
Ne kadar stokta duracağını bilemedikleri için belirli bir stok gün maliyetini de düşerler (özellikle benzer araçtan stokta en az 1 adet daha olması bu rakamı daha da düşürür)
Satıştan kar edilmesi gerektiğini ve tesisin büyük giderlerinin olduğunu da düşünürseniz, aracınızın fiyatı sizin son kullanıcıya satabileceğiniz fiyattan hep daha aşağıda olur.
Sizin satmak için harcayacağınız zamanı, emeği ve muhtemel karşılaşacağınız bir çok şuursuz telefon ve alıcıyı da düşünrsek sistem aslında doğru işliyor diyebiliriz.
Aracınızı farklı mecralarda dilediğiniz fiyata satma özgürlüğü elbette sizin.
Kimse sizin malınıza bir değer biçimiyor lütfen bunu böyle görmeyin...

ardacavdar

Üye
Üye
Az once aciklanan yeni sirkulere gore 2017MY BMW 318i araclarimizin bazilari OTV Muaf satisa musait hale geldi. Alim ile ilgileniyorsaniz, sinirli stokdan aracinizi hemen ayirtmanizi oneririm.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir kaç model adı verebilirmisiniz ötv kapsamına giren

ardacavdar

Üye
Üye
2017MY / 2018MY 118i
2017MY / 2018MY 116d
2017MY / 2018MY 218i Active Tourer
2017MY / 2018MY 218i Gran Tourer
2017MY 216d Active Tourer
2017MY 2016d Gran Tourer
2017MY / 2018MY 318i

Stok ve donanım farklılıklar gösterecektir dolayısı ile her donanım seviyesinde araç muafiyet çerçevesinde kalmayabilir.
Alım kararınıza bağlı olarak stok ve donanım seviyesi sorgulatmanızı öneririm.

Tekerlekli Sandalye