Ötv muafiyetli araç alımı

Canbul

Üye
Üye
Merhaba
Herediter polinoropati ,pes cavus ve hipotroid toplamından %44 oran ile 2017 yılında rapor alarak emekliye ayrıldım.
Ötv siz araç alımı için yeniden rapor çıkarmak için başvurdum ve yine aynı oran ile ve'' sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir''açıklaması ile raporumu aldım. Engel grubu ortopedi ve süreğen kronik.
Ehliyetimi gecen yil degistirmistim. Otomatik vites ile kullanabilir olarak güncellendi ehliyetim
Kodlar 102,78,31.03 ,32.01, 35.05,103.03

Tüm bunlar ile ötv muafiyetli araç alabilir miyim? Yapmam gereken başkaca bir işlem var mıdır?vergi dairesinden onay almam gerekir mi?
Bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim

Elif altin

Üye
Üye
Merhaba
Herediter polinoropati ,pes cavus ve hipotroid toplamından %44 oran ile 2017 yılında rapor alarak emekliye ayrıldım.
Ötv siz araç alımı için yeniden rapor çıkarmak için başvurdum ve yine aynı oran ile ve'' sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir''açıklaması ile raporumu aldım. Engel grubu ortopedi ve süreğen kronik.
Ehliyetimi gecen yil degistirmistim. Otomatik vites ile kullanabilir olarak güncellendi ehliyetim
Kodlar 102,78,31.03 ,32.01, 35.05,103.03

Tüm bunlar ile ötv muafiyetli araç alabilir miyim? Yapmam gereken başkaca bir işlem var mıdır?vergi dairesinden onay almam gerekir mi?
Bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim
Bence bayi ye gidin onlar sorduruyor olup olmayacigini

Ayato

Üye
Üye
Arkadaşlar herkese merhaba ihtiyaçtan ötürü ötv muafiyeti ile aldığım aracımı başka bir ötv muafiyetine sahip bireye satmak istiyorum. Bu nedenden dolayı ilgilenen arkadaşlar bana ulaşabilir mi? normalde bu konu için bir forum açmak isterdim ancak nasıl forum açacağımı bilemediğim için buradan yazıyorum. Teşekkürler iyi akşamlar

Tekerlekli Sandalye