Ötv muafiyetli araç alımında trafik tescil işlemini noter mi yapıyor?

padhishah

Üye
Üye
Merhabalar Babam için %91 engelli raporu verildi. Raporda %25 oranında psikolojiden parkimson ilaçlarını kullanmasına bağlı organik olmayan sebeplerden anksiyete bozukluğu tamısıyla not verilmiş. Buna bağlı olarak raporda ruhsal ve duygusal kutucuğu işaretli zihinsel kutucuğu işaretli değil. Eski tarihli okuduğum paylaşımlarda bu gibi durumlarda trafik tescilin vasi tayini isteyebildiği şeklinde yorumlar okumuştum. Bu konuda güncel durum nedir? Araç aldığımızda tescil işlemini şuanda noter yapıyor diye biliyorum yanlış mı biliyorum? Noter yapıyorsa noter bu konuda bize sıkıntı çıkarabilir mi? Yakın tarihte benzer bir raporla araç alan varsa süreç hakkında bilgi verirse çok sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, kesin olmamakla birlikte sizden de vasi kararı istenir diye düşünüyorum. [MENTION=35]İsen Buga[/MENTION]; sen ne düşünüyorsun?

İsen Buga

Üye
Üye
Ruhsal Kutucuğu işaretli olmasa idi; Aile Hekimliğinden günlük rapor alabilirdi. Sıkıntı burada. Araç alımından önce notere sormak danışmak gerek gerek. NOTER sahibi yada en yetkili biri Günlük rapor getir işlem yaparım derse Vasilik olayına gitmeden halledebilir.

Vasilik zor hakimi ikna etmek zor: bu nedenle söyleyeyim dedim....

Araç alım işlemleri NOTER'den yapılıyor artık. Araç satan kurumlar-bayilerde kendi adamları ile aracılık yaptığı için çok uğraşmayacaksınız.

İsen Buga

Üye
Üye
Açıklama yazmamışım:

babamız adına vekaletten işleri yürütmek adına biriniz NOTER.den vekaletten rapor alırsa; alım satım her türlü sorumluluk üzerine alırsa ve NOTER kabul ederse (raporu görmedim) Vasilik işlemlerine gerek kalmayabilir.

Babamız günlük olaylara karşın cevap verebiliyorsa; cumhurbaşkanımızı tanıyorsa hangi tarihte olduğunu biliyorsa sıkıntı olmaz.

padhishah

Üye
Üye
[MENTION=35]İsen Buga[/MENTION] cevabınız için teşekkür ederim. Bu süreçte bir iki bayiyle görüştük hatta bir tanesi raporu kendi takipçilerine gösterip sordu. Notere gidip vekalet verebilecek ve sordukları sorulara cevap verebilecek durumdayse sıkıntı olmaz demiş. Böyle bir müşkülümüz yok çok şükür babam kısa mesafe yüreyebilecek durumda ve zihni gayet açık. Bu arada aklımdan tamamen çıkmıstı. Kardeşimin bir arabası var ve zamanında sigorta kasko ücretleri daha uygun çıkar diye babamın üzerine aracı almışlardı. Araç halen onlarda ve kullanıyorlar. Şuan babamın üzerine halihazırda bir araç olması ötv muafiyetinden yararlanmamıza engel midir? Bu konuda bir bilginiz var mı?

padhishah

Üye
Üye
Süreç hakkında bilgi vermiş olayım benzer durumu yaşayanlar için. Biz raporu çıkarırken nöroloji doktoru demans testi istemişti rapor çıktığında roporun üzerinde yazılmış demans testi istendiği evet smmt nin normal çıktığı yazılmış. Bunun çok faydasını gördük. Bundan dolayı noter hiç bir sıkıntı çıkarmadı. Anlaştığımız bayinin trafik müşavirine vekaletimizi rahatça verdik. Şuan resmi bir sıkıntımız kalmadı gözüküyor işlemlerin tamamlanmasını bekliyoruz.

Tekerlekli Sandalye