Ötv siz Araç alımında hangi rapor'u kullanmalıyım.

gausa

Üye
Üye
Aranıza yeni katıldım acil bir cevapa ihtiyacım var.%57 raporum var ve bunun %25 oranı sol ayağımdan.Dün araç almak için bir bayiye gittim.Satış temsilcisi elimdeki sağlık raporumu önce vergi dairesine göstermemi uygun derlerse sonrada bana hazırlamam için gerekli evrakları vereceğini söyledi.Ancak vergi dairesindeki müdür bile sol ayak sakatlığı ile araç alımından haberi yok.3 gün sonra gel inceleyeyim bir cevap veririm dedi ancak bir yanıt veremedi.
Soruma gelince;
Elimde Engelli sağlık raporum var emekli olurken kullandığım Bir tanede üzerinde otomatik vites araç kullanabilir h sınıfı ehliyet alabilir ibareli heyet raporum var.Bayi benden aslını ve 3 adet noter onaylı kopyasını istedi.hangisini kullanayım ilk raporum sadece vergi indirimim içindi.2.ehliyet için.Otomatik vites kullanabileceğim ehliyetim ve sürekli engel raporum var araç alımında sorun yaşarmıyım.
şimdiden Sağolun

balkesli

Üye
Üye
hangi raporu kullanayım gibi bir şey söz konusu değil en son aldığınız rapor geçerlidir.
raporunuzda ötv indiriminden yararlanır diye bir ibare yoksa yeniden rapor isteyebilirler
ötv indiriminden yararlanmak için engel yüzdesinin bir önemi yoktur (%90 altı için) ortopedik engeliniz sol ayağınızda olduğu için tertibatsız sadece otomatik vitesli bir aracı ötv indiriminden faydalanarak alabilirsiniz.

gausa

Üye
Üye
ilgin için sağol.2.rapordan kastım ehliyet için aldığım rapor.O zaman ilk aldığım raporu kullanacağım.(içinde sakatlık yüzdelerini veren)Raporum sürekli bu şekilde de isterler mi yeni bir rapor yada bu dediğiniz ötv ibaresini raporuma ekletebilirmiyim.

Tekerlekli Sandalye