Ötv siz araç almak.

Setu

Üye
Üye
Herkese merhaba. Bir ay önce ani bir bel kilitlenmesi ve ağrı ile sol ayağım düştü. Ertesi gün çok acil L4 L4-5 S1 den bel fıtığı ameliyatı oldum. Sol ayak düşüklüğü devam ediyor. %90 güç kaybım var. Ayağımı topuktan kaldıramıyorum. Acaba sol ayak düşüklüğünden ötv siz araç alabilir miyim. Ben bu arada işlemleri başlattım. Ortopedi ve beyin sinir cerrahisi muayene ettiler. Raporu il dağlık müdürlüğüne teslim ettim. Perşembe günü heyete gireceğim. Acaba otomatik araç kullanabilir raporu verirler mi? Saygılarımla. Sefa

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Öncelikle büyük geçmiş olsun. Sitede okuduğum kadarıyla tepki duyduğum şöyle bir durum var; Engel durumunuz kesinleşene kadar bekleyip daha doğru bir ifadeyle yaşadığınız engelliliğin size kazandıracağı maddi kazanç ve kolaylıklara yöneleceğinize ki buna özellikle ötv muafiyetinden faydalanmakta dahil biran önce eski sağlığınıza kavuşmanın yollarını aramaya odaklansanız daha iyi olmaz mı?

Sizi tenzi ederek yazıyorum ve bu genele yayılan bir olgu olarak çok dikkatimi çektiği için; ''Acaba bu ülkede engelli bireye sağlanan kolaylık ve indirimlerin hiç birinin kişinin sağlıklı olmasından çok daha değerli olaMAyacağını kaç kişi anlayabiliyor???

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, sol ayak engelliler ÖTV indirimden faydalanabiliyor ancak sizin analttığınız durumda yaşanan "güç kaybı" nedeniyle ÖTV indirimine vize verilir mi doğrusu çok da emin değilim. Sonucu bende merak ediyorum. Yazarsanız memnun olurum.

Tekerlekli Sandalye