ÖTV siz araçta vasi kararı

ersin36

Üye
Üye
Merhaba benim babam 86 yaşında %90 ağır engelli raporu var babamın üzerine ÖTV siz araç alacaktık mahkemeden vasi kararı istediler vasi kararını çıkardık vasi kararını çıkarırken hakim arabayı almanız için tekrar mahkemeden izin almanız lazım dedi vasi kararını aldım mahkemeye gittim izin almak için bana tekrar dava açmam gerektiğini söylediler 157 TL harç parası aldıktan sonra tekrar dava açtılar 11. ayın 8’ine gün verdiler benden bir sene önce komşum aldı ÖTV siz araç o sadece vasi kararı ile aldı bir de bir izin kağıdı vermişler tekrar dava açmadı ben hakimin kalemle durumu izah ettim kalem komşumu dava dosyasına baktı evet dedi o dava açmadan almış hakimin acemi zamanına denk gelmiş dedi ama artık yasa böyle senin dava açman gerekiyor acaba bu ne kadar doğrudur elimizde vasi kararı olmasına rağmen tekrar ÖTV eden muaf araç almak için dava açmamız mı gerekiyor teşekkürler

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Dava değilde mahkemeden "ek karar" almak olmasın o?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlkkez duydum bunu açıkcası. Ek kararla iş bitiyordu normalde ama sizde neden böyle oldu bende anlayamadım malasef.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evde bakım maaşında kesilmiyor da 2022 maaşında çok riskli.

Tekerlekli Sandalye