ötv ve cazalar ödedikten sonra araç alma

mustafa-toprak

Üye
Üye
arkadaşlar rapordaki eksiklik dolayısıyla almış oldugum araç için ötv mtv ve cezalar geldi.ötv yi diğer tüm borçları ödedim aracı sattım.
5 yıl dolmadan tekrar araç alacagım için maliyeye gidip alıp alamayacama dair soru sordum. onlarda ankaraya yazdılar durmu izzah ederek 5 yıl dolmadan araç alıp alamayacama dair. gelen cvp da araç alabilecegim söleniyor. rapor, araç faturası, ve tahakkuk fişi ilie müdür imzalı ankara yazı yazacaklar ve ankara onay verecek. ama bayi diyorki tahakkuk fişi düzenleyemiyorum çünkü sistem üzerinden yaptıgım için 5 yıl dolmadıgı için uyarı veriyor diyor. maliyede tahhakkuk fişi istiyor.. aracın parası ödendi kredi çektim bayiye verdim araca aparat takıldı TSE den geçip gerekli belgeler alındı. şimdi arada kaldım. bu tahakkuk fişi tam olarak nedir. bayideki adam bu işlere bakan işi çözecek kapasitede değil lütfen bana yardımcı olun yol gösterin

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
tahakkuk fişi dediği şey düzenleme tarihi, vergi türü, vergi hesabı sizin açık adresinizin vs yazıldığı bir belge. Bu kadar zorluk çıkartmamaları gerekir. Açıkcası bende nasıl bir öneride bulunacağımı bilemedim. Konuya dair deneyimi yada önerisi olan başka arkadaşımız varmı?

Tekerlekli Sandalye