ÖTV'siz arac alabılır mıyım?

serkan34

Üye
Üye
oğlumun Yüzde 90 engelli raporu var. ÖTV’siz araç alabilirmıyım ve nasıl alabılırım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Oğlunuzun sağlık raporunu elinize, parayıda cebinize koyup en yakın otomobil bayisinin gidin. :) Geri kalan işlemlerde onlar sizi yönlendirecektir.

İsen Buga

Üye
Üye
Oğlunuz kac yasinda?
Oğlunuzun üzerine kendinize araba alacaksanız belli yas kriteri var.

İsen Buga

Üye
Üye
Alabilirsin, alt yas sınırı üzerinde olduğu icin rahatlıkla alabilirsiniz.
Dipnot bir kac oto bayisinden fiyat alın. Aynı marka olsa bile..

gurelcin

Üye
Üye
kesinlikle bayiler arası en az 1000.00tl oynadı...

pamuk_75

Üye
Üye
iyi akşamlar.9 yaşında % 90 özürlü çocuğum var,ötv siz araç alırsak 2022 maaşı kesilirmi ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yüksek ihtimalle kesilir. Zira 2022 maaşı alıpta ÖTV indirimli araç alan bir çok kişinin 2022 maaşı kesildi.

pamuk_75

Üye
Üye
bişey daha soracam.bankadaki mevduat hesaplarınada bakıyormu sgk.teşekürler

pamuk_75

Üye
Üye
örneğin gecici süre için 20 000 tl hesaba yattı ve bir kaç ay sonra çekildi diyelim.2022 maaşı için bir sorun teşkil edermi.Teşekürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sorun yaşarsınız. Geçenlerde buna benzer bir durum yaşayan da olmuştu.

musti744

Üye
Üye
önceki raporum %90 idi ötv indiriminden yararlanmak için gitiğimde yeniden rapor aldediler %90 görme özürlü raporum %50 düştü yeni çıkan yasayla vergi dairesine gitim görme özürlü raporun %90 olması lazım dediler ama senin gibi olupta ötv den yararlanan varsa araştır alabilirsin dediler görme oranım 0,1 olduğu için ehliyette alamıyorum ötv dende yararlanamıyorum bana yardımcı olalbilirmisiniz Doğuştan özürlüye malulen emeklilik yok - CEMALETTİN GÜRSOY - Sabah - 25 Kasım 2012 şurdaki yazı beni umutlandırdı bi bakarsanız sevinirim

İsen Buga

Üye
Üye
O arkadas bal gibi bilmiyor. Moralini kırmak gibi niyetim yok. Gazeteci yeterince araştırmadan ve dayanak göstermeden size umut vermiş. Yönetmelikte öyle bir madde yok ki alabilesin. O gazeteciye yazabilirseniz tekrar yazmalısınız ki bu sözlerine dayanak yani yönetmelik maddeleri göstermesini isteyiniz. Dediğim gibi öyle dayanak yok. Ayrıca yazısında dar bakış acı ile yazmış. At gözlüğü takan bir gazeteciler gibi aklına eseni yazmış. Gercekten sapıtmış. 2008 yasası bizden cok şey aldı götürdü inanamazsınız, zamanı geldiginde 2008 den sonra ise girenler inanılmaz üzülecekler. Biz o yıllarda bu yasayı eleştirmiştik çıkmaması icin TBMM ye dilekçe yazıp protesto ettik ama ne care..

Son sözüm o yanlış bilgileri abartarsak popüler yapmaya çalışan gazeteciye inanmayın yok öyle birşey...

musti744

Üye
Üye
O arkadas bal gibi bilmiyor. Moralini kırmak gibi niyetim yok. Gazeteci yeterince araştırmadan ve dayanak göstermeden size umut vermiş. Yönetmelikte öyle bir madde yok ki alabilesin. O gazeteciye yazabilirseniz tekrar yazmalısınız ki bu sözlerine dayanak yani yönetmelik maddeleri göstermesini isteyiniz. Dediğim gibi öyle dayanak yok. Ayrıca yazısında dar bakış acı ile yazmış. At gözlüğü takan bir gazeteciler gibi aklına eseni yazmış. Gercekten sapıtmış. 2008 yasası bizden cok şey aldı götürdü inanamazsınız, zamanı geldiginde 2008 den sonra ise girenler inanılmaz üzülecekler. Biz o yıllarda bu yasayı eleştirmiştik çıkmaması icin TBMM ye dilekçe yazıp protesto ettik ama ne care..

Son sözüm o yanlış bilgileri abartarsak popüler yapmaya çalışan gazeteciye inanmayın yok öyle birşey...

saol cevabın için işin yanlış tarafı ehliyyet vermemeleri hemde ötvden yararladırmamaları

İsen Buga

Üye
Üye
Ehliyet alabilirsin demiyorum. Doktorun vereceği kararı ben veremem. İyi bir muayene sonrası ehliyet alıp alamayacağını öğrenmeniz gerekiyor. Yine de herhalukarda ehliyet alsanız dahi ÖTV.den yararlanamayacaksınız.

Yüzde isgucu kaybı oranınız hastane raporuna rağmen Ankara'dan gelen raporda düşürülürse itiraz edilirsiniz. Her iki rapor farklı olamaz olmazda..

Tekerlekli Sandalye