Ötvsiz araç almak istiyorum yardım

hemedanbestas

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar bu gün kayıt oldum yardımıza ihtiyacım var benim üç ağır engelli kardeşim var ötvsiz araç almak istiyorum fakat SYDV gittim araç alırsanız 2022 aylığınız kesilebilir dedi kişi başına düşen gelir aşılırsa ulaşım zor araç olmayınca ağır hasta ne yapsın mağdur durumdayız maaşımız kesilirse sıkıntı yaşarız arkadaş ne yapmam gerekir bir yol varmı Ankarayıda aradım aynı diyorlar böyle saçmalık olamaz engellilere tanınan ötvsiz araç alamıyorum 3 engellim var devletim duy sesimi maaş kesilirse nasıl geçiniriz raporlar yüzde 96 93 89 ağır engelli

gececi01

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar bu gün kayıt oldum yardımıza ihtiyacım var benim üç ağır engelli kardeşim var ötvsiz araç almak istiyorum fakat SYDV gittim araç alırsanız 2022 aylığınız kesilebilir dedi kişi başına düşen gelir aşılırsa ulaşım zor araç olmayınca ağır hasta ne yapsın mağdur durumdayız maaşımız kesilirse sıkıntı yaşarız arkadaş ne yapmam gerekir bir yol varmı Ankarayıda aradım aynı diyorlar böyle saçmalık olamaz engellilere tanınan ötvsiz araç alamıyorum 3 engellim var devletim duy sesimi maaş kesilirse nasıl geçiniriz raporlar yüzde 96 93 89 ağır engelli

maaş kesilmemesi lazım birçok kişide evde bakım maaşı engelli maaşı olduğu halde araç alan ve olan var

ayrıca yeni çıkan yasaya göre engelli adına araç alırsanız engelli şayet zihinsel ise o aracı artık 5 yılı doldursada satıp başka br şey alamıyorsunuz araç engelliye hibe edilmiş oluyor sadece engelli o aracın parasını harcayabilir mahkeme müsade etmiyor sonra araç alıp mağdur olmayın ama sorun değil araç çocuğumun olsun ben sadece aracı evimde kullanıp ihtiyacımı görecem ömür boyuda satmayacam diyorsanız alın

evde bakım maaşı alıyorum
engelli maaşı alıyorum
elektrik yardımı alıyorum
2015 yılındada ötv den muaf araç aldım

işim yok
evde 6 kişiyiz
yeşil kartım yok banada arçtan dolayı yeşilkart vermiyorlar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2022 maaşı alıyorsanız ötv indirimli araç almanız halinde çok büyük ihtimalle maaşınız kesilebilir. Hiç bulaşmayın derim.

hemedanbestas

Üye
Üye
Evet alıyoruz Halil abi ama araç olmadan hastane işi çok zor oluyor bir çaresi yok mudur acil durumda araç şart 3 engelli anne baba yaşlı ve hastalar devletin bir el uzatması gerekir en ucuz araçlardan bir tane almak istiyorduk

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sıfır araç almayın başkasının üzerine ucuz bir ikinci el almanızı öneririm. kendi adınıza alırsanız çok riskli olur. Başkada bir öneride bulunmak mümkün değil malasef.

hemedanbestas

Üye
Üye
Teşekkür ederim cevabınız için Halil abi benim annem babam 74 yaşındalar ama yaşlılık maaşı alamıyorlar annem iki engelli kardeşimin bakım maaşını alıyor bu yüzden yaşlılık maaşı bağlanmıyor bunun bir çaresi varmı

gececi01

Üye
Üye
2022 maaşı alıyorsanız ötv indirimli araç almanız halinde çok büyük ihtimalle maaşınız kesilebilir. Hiç bulaşmayın derim.

sayın Halil Yılmaz bende araç aldım ama maaşlar kesilmedi neden acaba

6 kişiyiz
sgk yok
hiç bir gelir yok
hanede araç var diye yeşilkart alamıyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=4669]gececi01[/MENTION] siz evde bakım maaşımı yoksa 2022 maaşımı alıyorsunuz?

leon3453

Üye
Üye

Aldığın aracın rayiç bedeli eve giren gelir olarak hesaplanıyor örnek aldıgın araba 120.000 tl (120/1) hesaplanınca 1.000 tl eve giren gelır olarak gozukuyor eğer bu bedel eve gıren gelıre eklenıpte kişi basına gelır 1.219 tl yı gecerse anında keserler bılgınıze

istanbuli

Üye
Üye
Rezilliğe bakın. Gariban faydalanmasın diye yapmadıklarını bırakmamışlar. Keşke devletin başka kaynaklarında da bu kadar titiz davransalar.

gececi01

Üye
Üye
[MENTION=4669]gececi01[/MENTION] siz evde bakım maaşımı yoksa 2022 maaşımı alıyorsunuz?

evde bakım maaşı 1305 tl alıyorum
engelli maaşı 720 tl alıyorum
elektrik yardımı 80 tl
araç aldım 65 bin tl 2015 yılında
engelli olan kızımdır %92
6 kişiyiz çalışmıyorum sgk yok
hanede araç kaydı nedeni ile sadece yeşil kart verilmiyor çok zeniginiz ya 2100 tl maaşla 6 kişi zengün sayılıyor

hemedanbestas

Üye
Üye
[MENTION=3]Halil Yılmaz[/MENTION] abi engelli kardeşlerimi ve yaşlı ve annem babamı hastaneye götürüp getirmek için kendimizin abimin imkanlarıyla sıfır araç alırsak bakım maaşımız ve 2022 maaşımız kesilir mi araç abimin üzerine olacak

Tekerlekli Sandalye