Öykü Yarışması Başvuruları Sona Erdi..!

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar,

Bu yıl ilkini düzenlediğimiz "Birinci Engelliler Konulu Öykü Yarışması" 1 Haziran 2012 tarihi itibariyle sona ermiştir. Yarışmaya katılan toplam öykü sayısı: 155..

Yarışmamıza 17 yaşındaki gençlerden, profesyonel anlamda edebiyatla ilgilenen kişilere, Türkiye'nin her yanından ve yurt dışından katılımlar olmuştur. Benzer öykü yarışmalarına katılım sayısı dikkate alındığında, yarışmamıza gösterilen ilgi ve katılım beklentilerimizin çok çok üzerinde olmuştur. Bu anlamda yarışmamızın asıl amacı olan "edebiyat dünyasında engelliler adına farkındalık oluşturmak" için düzenlediğimiz bu etkinliğin amacına ulaştığına düşünüyoruz. Elbetteki tek başına bu yarışma edebiyat dünyasının engelliliğe bakışını 180 derece döndürdüğünü iddia etmiyoruz. Fakat attığımız bu adım güzel bir başlangıç oldu. Özellikle katılım sayısının fazla oluşu bizleri geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz ve her yıl yapmayı planladığımız bu yarışma için iyice kamçıladı.

Yarışmamıza katılan tüm eser sahiplerine, yarışma duyurusu yapan tüm basın yayın organlarına ve yarışma sponsorumuz olan Ankara Yenimahalle belediyesi'ne sonsuz teşekkür ederiz.

Yarışmada Dereceye Giren Eserler Ne Zaman Açıklanacak?

Çok büyük bir aksilik olmazsa dereceye giren eserleri 10 Haziran günü (bu tarih bir kaç gün önce, bir kaç gün sonra olabilir.) sitemizde duyurulacaktır. Ödül törenini Ankara'da yapmayı planlıyoruz. Şu aşamada ödül töreni yapılacak mekanın yeri, saati ve tarihi tam olarak belli olmadığından bu bilgiler ilerleyen günlerde ayrıntılı bir şekilde yapılacaktır.
Ek olarak yarışmaya katılan tüm eserler, (dereceye girsin girmesin) sitemizde önümüzdeki hafta içinde pey der pey yayınlanacaktır

Gamzelif

Üye
Üye
Böylesine önemli bir konuda duyarlılık gösterdiğiniz ve bize de buna katılma imkanı verdiğiniz için çok teşekkürler. Ben de hikaye göndermiştim, bir arkadaşıma da haber vermiştim, o da gönderdi. Ama ulaşıp ulaşmadığından emin olamıyoruz. Hikayesi ulaşan kişilerin ismen yayınlanması da mümkün mü acaba?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba Gamzeelif,
Yarışmamıza ilgi gösterdiğiniz için biz teşekkür ederiz. Gamzeelif adıyla dün yada evvelsi gün bir öykü geldi diye hatırlıyorum. Son 3 gün içinde çok sayıda öykü geldiği için öykü gönderenlerin isimlerini hatırlamam pek olası değil. Buradan yada özel mesaj yoluyla "öykünün adını" söylerseniz elimize ulaşıp ulaşmadığını söyleyebilirim.

Fakat eğer doğru e-mail adresine (yarisma@engelliler.gen.tr) gönderdiyseniz mutlaka ulaşmıştır. İlgili meil adresi sürekli kontrol ediliyor çünkü. Gözümüzden kaçması imkansız.
Bu arada tekrar hatırlatmakta fayda var. Yarışmaya gelen tüm öyküler, eser sahiplerinin adı soyadı ve kısa özgeçmişiyle birlikte sitede yayınlanacak.

Gamzelif

Üye
Üye
Evet o isimle göndermiştim, ilginiz adına çok teşekkürler.

Sairane

Üye
Üye
merakla bekliyoruz. kolay gelsin. :D

Tülayca

Üye
Üye
Yoğun bi katılım olmuş. 155 öykü gerçekten ciddi bi rakam. Bu sayıda bir öyküyo yani engellilerle ilgili 155 öyküyü başka bir ortamda bulmak imkansız. Bu anlamda engelliler.gen.tr sitesini tebrik ediyorum. Bizim için kuçük insanlık için büyük bir adım...:)

kartalreis

Üye
Üye
Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Naçizane ben de bir öyküyle katılmıştım, bakalım akıbetimiz nice olacak? Engellilerin ismi hep yardımla, tekerlekli sandalyeyle, sıkıntılarla anılmasın. Öykü yarışması ve engelliler gerçekten başarılı bir ikili oldu. Darısı diğer yarışmaların başına.

Eyvallah...

Sairane

Üye
Üye
çalışmalarınız ne durumda? öyküler ne zaman yayınlanacak acaba?.

sokaklambasi1979

Üye
Üye
merhaba,ben sokaklambasi1979

kod adı :engelli diye bir öyküm ulaştı mı size acaba ?

saygılarımla,

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba sokaklambası, "kod adı engelli" adlı öykü elimize ulaştı.
Şu aralar yoğun bir şekilde gelen öyküleri değerlendirme aşamasındayız. Fırsat bulur bulmaz gelen tüm öyküleri yayınlayacağız. Fakat bunun için biraz zamana ihtiyacımız var. Zira 155 öyküyü değerlendirmek hiçte kolay değil.

sedaa

Üye
Üye
ya ben çok merak ediyorm kim 1. olacak ki :)

DURU'M

Üye
Üye
Merhaba Gamzeelif,
Yarışmamıza ilgi gösterdiğiniz için biz teşekkür ederiz. Gamzeelif adıyla dün yada evvelsi gün bir öykü geldi diye hatırlıyorum. Son 3 gün içinde çok sayıda öykü geldiği için öykü gönderenlerin isimlerini hatırlamam pek olası değil. Buradan yada özel mesaj yoluyla "öykünün adını" söylerseniz elimize ulaşıp ulaşmadığını söyleyebilirim.

Fakat eğer doğru e-mail adresine (yarisma@engelliler.gen.tr) gönderdiyseniz mutlaka ulaşmıştır. İlgili meil adresi sürekli kontrol ediliyor çünkü. Gözümüzden kaçması imkansız.
Bu arada tekrar hatırlatmakta fayda var. Yarışmaya gelen tüm öyküler, eser sahiplerinin adı soyadı ve kısa özgeçmişiyle birlikte sitede yayınlanacak.

Halil Abi,eser sahiplerinin özgeçmişlerinin burada yer alması bence katılımcılara sorulmalı.Zira bunu istemeyen katılımcılar olabilir diye düşünüyorum.Eserin yayımlanması değil de(zaten katılım şartlarında eserin yayımlanabileceği belirtilmiş) özgeçmişlerini yayımlamak bence tekrar düşünülmeli diye düşünüyorum.Lakin takdir sizlerindir.Saygıyla...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Özgeçmişin yayınlanmasında bir sıkıntı yok DURUM. Zaten özgeçmişinin yayınlanmasını istemeyen eser sahipleri e-mail yoluyla bana ulaşıp, isteklerini belirtiyorlar.

DURU'M

Üye
Üye
Yani size ulaştıkları takdirde yayımlanmıyorsa elbette sıkıntı olmaz.Yarışmaya katılmadım ama katılanlar adına bu duruma sevindim.Teşekkür ederim,kolaylıklar diliyorum sizlere.

abirlik

Üye
Üye
Oyku yarişmasin bende katildim haydi hauyirlisi olsun

sedaa

Üye
Üye
yarın mı açıklanıyor??

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Birazdaha sabır arkadaşlar. Çoğu gitti azı kaldı. Bir kaç gün içinde dereceye girenler açıklanacak.

H.P

Üye
Üye
Öyküleri eklemeye devam etseniz, memnun olurum

Tekerlekli Sandalye