Öykü Yarışmasında Dereceye Giren Eserlerin Duyurusu 17 Haziran Pazar Canlı Yayında

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Halil Yılmaz Not: 17 Mart Pazar akşamı saat 20:00 da internet üzerinden yaptığımız canlı yayın videosunu teknik aksaklık nedeniyle kaydedemedik. Bunun için hepinizden özür dileriz.

Merhaba arkadaşlar,

1 Mart 1 Haziran 2012 tarihinde düzenlediğimiz "Birinci Engelliler Konulu Öykü Yarışmasında" dereceye giren ilk dört eserin duyurusu 17 Haziran 2012 Pazar akşamı saat 20:30'da Engelliler.Gen.Tr, Facebook, ve İnfial.Com.Tr siteleri üzerinden yapılacak canlı yayınla duyurulacaktır.

CANLI YAYINI İZLEMEK İÇİN İZLEYECEĞİNİZ ADIMLAR:

Önce LİVESTREAM Ortasındaki yada sol alt köşedeki Play tuşuna basın. Ardından çıkan reklamı izlemeden geçmek için videonun SAĞ ÜST köşesindeki KAPAT tuşuna basıp saat 20:00'da BAŞLAYACAN CANLI YAYINI izleyebilirsiniz. Canlı yayın akışını tam ekran modunda izlemek için maus (fare) ekranın ortasında getirin. Daha sonra ekranın ortasında beliren Full yazan yere tıklayın. Şu an Ankara Yenimahalle Belediyesi Ampute Futbol takımı ve Tekerlekli Sandalye Basket takımının videoları gösterilmektedir.

Dereceye giren eserlerin duyurusu sponsor belediye olan Ankara Yenimahalle Belediyesi başkan yardımcısı aynı zamanda yarışma juri üyemiz olan sayın Şenol Balaban tarafından Şenol Balaban'ın resmi facebook sayfası https://www.facebook.com/senolbalabanyenimahalle sayfasından da camlı yayın yapılacaktır.

Türkiye'de ilklere imza atan Engelliler.Gen.Tr sitesini izlemeye devam edin. :)

Son düzenleme:

abirlik

Üye
Üye
kımler dreceye gırdıler bılgıler nerde

sokaklambasi1979

Üye
Üye
şimdiden herkese başarılar temennisinde bulunuyorum ,
kim kazanırsa kazansın kişilerin başarısından önce tüm engellilerin başarısı daha çok ivme kazanacağını ümit ediyorum,
"önemli olan gök kubbede hoş seda bırakabilmek"
saygılarımla,

Sairane

Üye
Üye
merhaba canlı yayını izleyebilmemiz için özel bir media oynatıcısını bilgisayarımıza kurmamız mı gerekecek. kolay gelsin. teşekkürler

İskender Durgun

Üye
Üye
Halil,

Tekerlek izinden gitmeyen farklı bir iz olan bu öykü yarışmasının sonucunu heyecanla bekliyoruz...

Tülayca

Üye
Üye
Büyük bir heyecanla yarınki yayını bekliyoruz. Engelliler.gen.tr ve yenimahalle belediyesi gerçekten ilklere imza atıyor. Buda işi iyice heyecanlı kılıyor. Kimlerin öyküleri dereceye girecek bakalım. Bende bir öyküyle katıldım ama şu ana kadar yayınlanan öykülere baktığımda çok iddialı öyküler olduğunu gördüm. Hakikaten yarışmaya katılanlar döktürmüşler. :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar,
Canlı yayın akışımızda yarım saatlik revizyon yapmak zorunda kaldık. Canlı yayınımız Pazar akşamı 20:30 değil, 20:00'da yapılacaktır.

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Pazar akşamını iple çekiyoruz. Bizim içinde farklı bir deneyim olacak. Emeği geçen herkese teşekkürler.

H.P

Üye
Üye
Merakla bekliyoruz. Saatler kaldı

Edmond Dantes

Üye
Üye
Ben o saatte çalışıyor olacağım. Acaba canlı yayını daha sonra izleyebilecek miyiz? Ve 11'den sonra kazananların isimlerini forumdan da okuyabilecek miyiz?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba,
Canlı yayın sonrası videonun tamamı kayda alınarak sitede yayınlanacak. Canlı yayını kaçıranlar daha sonra bu videoyu izleyebilir. Ve tabiki canlı yayında Sayın Şenol Balaban dereceye giren eserleri açıklar açıklamaz sitemizde dereceye giren eserler diğer tüm öyküler gibi şu 2012 Engelliler Konulu Öykü Yarışmasına Katılan Eserler kategorisi altında yayınlanacaktır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar canlı yayın için geri sayım başladı. İlk mesaja canlı yayın akışını izleyeceğiz LİVESTREAM eklendi.

yarın

Üye
Üye
Merhabalar,
İnternetim de sorun ve kopmalar yaşıyorum. Umarım izleyebilirim. Heyecan içinde takip ediyor olacağım.
Farklı olan her türlü deneyim, çaba, çalışma her zaman dikkatimi çekip beni heyecanlandırmıştır.
Bu etkinlikte bunlardan bir tanesi..
bunun için bir şekilde içinde var olmak istedim.
Bence en büyük kazanımda edebiiyat alanında engellilerin ve diğer ötelenen insanların yer edinmeye başlıyor olması olacak. Şu ana kadar bu alanda hiç öykü yokken şu anda sanırım 155 adet öykü var.,
Bence bu başlı başına kazanımdır.
emeği geçen herkese saygılarla..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhabalar,
Umarım canlı yayını izleme fırsatı bulursunuz. Olaki izleyemediniz merak etmeyin canlı yayının tamamı videoya alınarak daha sonra sitede yayınlanacaktır. Tabiki canlı yayının yeri bir başka. Bizim içinde farklı bir deneyim olacak. Buda bizi sizler gibi çok heyecanlandırıyor.
Ve evet bu yarışmada kaybeden kimse olmayacak. Şimdiye kadar yapılmayan birşey yaptık ve edebiyat dünyasına "engelliler konulu" yüzlerce eser kazandırdık. Burada kazananlar tüm ENGELLİLER ve diğer ötelenen insanlar olacaktır...

Yoksa verilen ödül (öykü yazmakta harcanan emek göz önün alındığında) sembolik bir şeydir.
Yenilemek pahasına öykü yarışmamıza ilgi gösteren herkese bir kez daha sonsuz teşekkür ederiz.

akanyildiz

Üye
Üye
Bir okur ve içinizden biri olarak şunları söylemek istiyorum. Öncelikle bizleri böylesine güzel bir etkinlikte yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen Ankara Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Şenol Balaban’a, entelektüel birikimiyle bizleri aydınlatan yazar Rahmi Vidinlioğlu’na, engelliler alanında verdiği mücadeleyle tüm zorlukları göğüsleyen site genel yayın yönetmeni Halil Yılmaz’a, site yöneticisi İskender Durgun’a çok teşekkür ediyorum.
Her ne kadar ülkemizdeki öykü okuma alışkanlığı az da olsa, zaman zaman bu konuda umutsuzluğa da kapılsam, bu öykü yarışmasında özellikle gençlerin öykü yazması beni fazlasıyla mutlu etti. Umutsuzluğumun geçici olduğunu anladım her bir öyküyü ayrı ayrı okurken…
Evet, bu yarışmada kaybeden yok… Engellilerin yanı sıra eli kalem tutan gençlerin yazdıklarını okuyunca, yarınların daha aydınlık olduğunu anladım…
Engelli sorunlarını ve onların iç dünyalarını açımlayarak insana katkı yapan tüm katılımcılara bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyor, yarınlar hepimizin demek istiyorum…
Sevgilerimle…

Tekerlekli Sandalye