ÖZ.YŞL.GEN.MÜD.Aylin Çiftçi'den ÖMSS Açıklaması

derderbo

Üye
Üye
Değerli arkadaşlar öz.ve yaşl.gen.müd.dr.Aylin Çiftçi katıldığı kanal 24 tvda yaptığı açıklamada 8 martta tercihler bittikten sonra 15 marta ösym atamaları sonuçlandıracağını açıkladı.Diyaneti tercih edecek arkadaşlar tercihleri alınıp atamaları yeterlilik sınavından sonra yaplacakmış.
Arkadaşlar hepimize hayırlı olsun

Kaynak;Memurlar net

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS 2012 / 1. Atamalarında ÖSYM Tercih Listelerini ; 11- 20 Temmuz 2012 Tarihleri arasında almıştı ... Sonuçlar ise 9 Ağustos 2012 yani yaklaşık 19 Gün sonra açıklanmıştı ... ÖMSS 2013 / 1. Atamaların Tercih alınma işlemleri 28 Şubat- 8 Mart 2013 Tarihleri arasında alınacak ve Genel Müdür Aylin ÇİFTÇİ'nin açıklamasına göre ; 15 Mart 2013 tarihinde sonuçlanacaksa yaklaşık 7 Gün sonra açıklanmış olacak. Bu anlamdaki gelişme bence olumludur ... 1. Atama ilk defa yapıldığı için süreç daha sancılı idi ... Ayrıca ben buradan şu sonucu da çıkarıyorum ... Atama sonuçları açıklandıktan sonra kurumlarda işe yerleştirme ve başlama sürecide ilk atamadaki gibi bazı kurumlarda 2,5 - 3 Ayı bulmuştu. Bu süreninde makul olan sürelere düşeceği beklentisindeyim ... YÜCE RABBİM HERKESİN GÖNLÜNDEKİNİN HAYIRLISINI NASİP ETSİN İNŞALLAH ...

Saygılar ...

derderbo

Üye
Üye
YassaX değerli kardeşim aynen dediğin gibi olur inşallah.
YassaX sizce 2013 te bir 2.atama olurmu bu konuda bir fikrin varmı çok sağol inşallah atanırsın kardeşim

oktay0677

Üye
Üye
aslında bikaç gündür resmi bi açıklama gelmediğinden biraz korkmuştum bişey patlıyacak diye ama müsbet bi gelişme bu haber. herkeze sesleniyorum müminin en büyük silahı duasıdır. hepimiz birbirimize dua edelim . allah yar ve yardımcımızdır ben inanıyorum. bu atamalarla ilgili temiz kalple çalışan herkeze tşk, allah razı olsun. haaa umursamayan amaaan diyen varsada arkadaşlar beddua veya küfür olayına girmeyelim. şunu biliyoruzki herşey ama herşey kader ve nasip çerçevesinde döner. yok bakan böle dedi yok müsteşar şöle yaptı ya onların onu demesi ve yapmasıda sizin kaderinizi belirliyo gökten zembille atama yada işin olmaması düşmüyo bişeler vesile olcak olaya böle bakmalı bence. saygılarımla. a.e.o

oktay0677

Üye
Üye
Yassax kardeşim uzun zmaandır seni akipteyim inanılmaz sağ duyulusun ve yapman gerekende bu tşk. rabbim gönlüne göre versin..

YassaX

Üye
Üye
YassaX değerli kardeşim aynen dediğin gibi olur inşallah.
YassaX sizce 2013 te bir 2.atama olurmu bu konuda bir fikrin varmı çok sağol inşallah atanırsın kardeşim

derderbo ; bence 2013 ' te çok daha güzel gelişmeler olacağına inaniyorum ... Aynı yılda 1 atama olayı sadece bir Bakanlar Kurulu kararına bakar .. 2013 & 2014 Türkiye'de Seçim zamanıdır ... Önce Belediye & sonra Cumhurbaşkanlığı & Sonrasında Genel Seçimler ... Bu gelişmeler ışığında ben olumlu bakıyorum ... Herkes için Hayırlısı Olsun Diyorum derderbo kardeşim ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
Yassax kardeşim uzun zmaandır seni akipteyim inanılmaz sağ duyulusun ve yapman gerekende bu tşk. rabbim gönlüne göre versin..

oktay0677 ; Amin İNŞALLAH ... YÜCE RABBİM HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN ... Düşünce ve Yorumlarınız için Teşekkürler ... Artık 3 Ekim 2011 tarihinde yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğinden bu yana Yüzlerce Resmi & Gayriresmi Açıklamalar , binlerce yaptığım yorum & soru - cevap sonrası bu şekildeyiz ... Hic bir zaman Negatif olmadım & olmanında kimseye yararı yok ... Yanlış varsa eleştiririz, güzel olanı da alkışlarız ... Umarım ; ÖMSS / 2013 - 1. Atamaları herkesin yararına olur ....

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye