Özel çocuklar için ilk özel eğitim

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
ozelcocuklar3955fb4c394dc703by.jpg

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Avrupa Komisyonu'nun desteklediği spastik engelli çocukların ebeveynleri ile öğretmenlerinin eğitimine yönelik ilk projeyi başlattı.

Avrupa Komisyonu Hayatboyu Öğrenme Programı Grundtvig Çok Taraflı 'Serebral Palsili Çocukların Anne-Baba ve Öğretmenleri İçin Destekleyici Paketlerin Geliştirilmesi (SP-Paketi)' Yaygınlaştırma toplantısı, Bilkent Otel'de düzenlendi.

Açılışta Doğan Çağlar Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinin, tekerlekli sandalyelerinden inerek yaptıkları 'hiphop' gösterisi katılımcılardan büyük alkış aldı. İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Avrupa Komisyonu'nun desteklediği projenin, SP'li çocukların anne-baba ve öğretmenlerine yönelik ilk proje olduğunu belirtti.

Aydoğan, "Şubat 2011 itibariyle engeline göre okula yerleştirilmeyen öğrencimiz kalmayacaktır' dedi. 3-18 yaş arası SP'li çocukların anne-baba ve öğretmenlerine yönelik yürütülen proje, 31 Ekim 2012'ye kadar sürecek. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, Türkiye'de 300 bin SP'li kişi olduğu tahmin ediliyor.

AA

Tekerlekli Sandalye