Özel donanımlı otomatik vitesli araç kullanır?

seda89

Üye
Üye
yaklaşık 15 gündür sıfır araç almaya çalışıyorum elimdeki raporla. bayiye gidiyoruz rapor biyere gidip geliyo siz bunu bi vergi dairesine sordurtun diyolar.
raporumda özel donanımlı otomatik vites otomobil kullanır ibaresi var.
galiba bu yetmiyo araç almak için
çünkü nereye göre tertibat diyolar. Anladıgım kadarıyla frene gaza yetişemiosan ayagından yada elin yetişmiyosa vites sana yaklaşır gibi.
özelge doldurulması gerekmiş
onuda doldurdum oda olumsuzdu
konyaya gönderdim raporu oda özelge doldurulması gerek dedi.(zaten istnbulda doldurmuştum)
sorum h ehliyeti ile araç alan varmı varsa yazdıgım gibi illa hareket ettiirici tartibat mı yazmalı doktor ?
yarın ben bu rapora itiraz edicem bu arada raporumda yüzde 30 bunun bi önemi yokmuş
önmli olan raporda özel donanımlı otomatik vites yazması ama oda yetmiyo heralde ..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporda yazılması gerekenler yazılıymış zaten. Sizin tam olarak engeliniz nedir ve raporda hangi ibareler yazıyor?
Not: Lütfen düzgün ve anlaşılır bir dille yazınki bir birimizi anlayalım.

seda89

Üye
Üye
ibarede H snıfı sürücü olur. Özel Donanımlı otomatik vitesli otomobil kullanır yazıo
engelimde ortopedik

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eğer sizin sakatlığınız "sol bacakta ise" otomatik vitesli araçları ÖTV indirimli alırsınız. Yok değilse bu seferde özel donanım takılmalı ki onunda nasıl yapılacağına makina mühendisi karar verir. Vites kolunun uzatılması, gaz, fren vs yerlerinin değiştirilmesi gibi....

bahtsız33

Üye
Üye
öncelikle merhabalar ben 1 ay önce indirimli araç aldım şimdi raporunuzda özel tertibatlı otomatik vites araç kullanır yazıyorsa sorun bitmiştir alabilirsiniz ama tertibatlı araç alabilirsiniz yalnızca yani tertibat yaptıracaksınız engelinize göre araca yineliyorum dediğimi tertibatlı araç olacak yani özel donanım yaptıracaksınız araça özel donanımlı araç kullanabilir yazıyorsa raporda yüzde ye bakmazsızın alabilirsiniz aracınızı benimde raporum aynı yüzdeside 40 benide bayii maliyeye gönderdi maliye rapora baktı sorun yok alabilirsin dedi ve ALLAHIN izniyle aldım şimdi varsa kafana takılan soru ve soracakların sor yardımcı olayım arkadaşım

seda89

Üye
Üye
cok soru var arkadaşım cok yakın bi zamanda almışsın face kullanıosan ordan msj atmak isterim burdan uzun sürüyo

Tekerlekli Sandalye