Özel Eğitim Merkezi Servis Hizmetini Kaldırdı Buna Hakları Varmıdır?

eflatun12

Üye
Üye
herkese hayırlı günler arkadaşlar...
benim size bir sorum olacak...
benim gittiğim merkezde şu anda servis sorunu yaşıyoruz... artık bize servis göndermeyeceklerini, kendi imkanlarımızla gitmemiz gerektiğini söylüyorlar... fakat bizim böyle bir imkanımız yok... servis olmadan gidemeyiz... bize servis göndermek zorunda değiller mi böyle bir hakları var mı acaba bilgisi olan varsa çok sevinirim...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlgili yönetmelikte; Ücretsiz taşıma

MADDE 90 – (1) Bakanlık, özel eğitim okul ve kurumları ile özel eğitim sınıflarındaki gündüzlü öğrencilerin okula ulaşımlarının ücretsiz sağlanması için gerekli tedbirleri alır. Diyor.
Mevzuat Bilgi Sistemi

M

mavibalina2012

Guest
Merkez derken daha detaylı yazsa imiş benimde ilk aklıma gelen sağlık merkezleri oldu ama herhalde sizin dediğiniz gibi Özel Eğitim Merkezini kastediyor...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sanırım özel eğitim merkezlerini kastetti arkadaş. Ve evet mavibalina son derece haklısın soru sorarken daha detaylı bilgi verilse bu türden kafa karışıklıkları yaşanmaz. Sorularada daha sağlıklı cevaplar verilir. Ben özel eğitim merkezi sanarak yanıtladım ama inşallah yanılmamışımdır. :)

eflatun12

Üye
Üye
Sanırım özel eğitim merkezlerini kastetti arkadaş. Ve evet mavibalina son derece haklısın soru sorarken daha detaylı bilgi verilse bu türden kafa karışıklıkları yaşanmaz. Sorularada daha sağlıklı cevaplar verilir. Ben özel eğitim merkezi sanarak yanıtladım ama inşallah yanılmamışımdır. :)

özür dilerim arkadaşlar.
evet ben özel eğitim ve rehabilitasyon merkezini kastetmiştim... açıkçası başka merkez olduğunu bilmiyordum.. kusura bakmayın...
yardımınız için teşekkür ederim...

Tekerlekli Sandalye