Özel otobüslerde de beyaz kart geçsin!!!

AYSUCAN

Üye
Üye
Merhaba, belediyeye bağlı olmayan özel halk otobüslerinde beyaz kartın geçmesini ricA ediyorum. Konu ile ilgili İ.E.T.T ye mail yazdım.

Merhaba, 51 oranında engeliyim ve beyaz kartım var. Maltepede oturuyor, Mecidiyeköyde çalışıyorum. Hergün 252 çiftkatlı otobüsle gidip geliyorum ama maalesef bu kartım geçersiz. Lütfen çift katlı otobüslerde de beyaz kartın geçmesini sağlayın. Engelliler adına çok teşekkürler. Saygılarımla,

Bana gelen cevap şu oldu:

Sayın AYSU ADALI,
Çift katlı öho leri yönergeye göre çalışan kişilere ait olup sözleşmesinde geçerli olan ve geçerli olmayan kartlar komisyon tarafından belirlennmiştir.

Bilgilerinize rica ederiz.

LÜTFEN SÖZLEŞME YAPARKEN BİZ ENGELLİLERİ DE DÜŞÜNÜN!!

İsen Buga

Üye
Üye
İ.E.T.T iletisime engelli toplu tasima komisyonunun kisa adi olabilir mi? Size verdigi cevabi net anlamis degilim. Masaaalllah diyecegim kadar cok özet cekmisler.

AYSUCAN

Üye
Üye
evet:( bu konuda kim bana yardımcı olabilir :( derdimi kime anlatacağım :( her hafta içi sabah - akşam ben bu otobüse biniyorum başka şansım yok çünkü :(:(:(

İETT: İLETİŞİME ENGELLİ TOPLU TAŞIMA
güzel olmuş:)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Aysucan,

İstanbulda belediyeye ait olmayan özel halk otobüslerinde ( sanırım hani şu avrupa- anadolu yakası arasında güzergahı olan çift katlı otobüsler ) maalesef bizlere verilen ücretsiz engelli kartı hiç bir şekilde geçmiyor. Bu konuda hani hiç değilse çift bilet ücreti yerine indirim yapılarak engellilerden tek bilet ücreti alınması yönünde defalarca mail yazmamıza rağmen bir İstanbullu olarak olumlu yanıt alamadık :( Bu konudaki duyarlılığını çok takdir ettim ama maalesef engelli yetkilililer hani o bizim için çalışan yetkisizler bu konuda yardımcı olamıyor.

İETT: İLETİŞİME ENGELLİ TOPLU TAŞIMA açılımına ben de bayıldım :) :) :)

Sağlıcakla kalın, umutla kalın,

AYSUCAN

Üye
Üye
Gazoz Ağacı, evet avrupa anadolu yakası çift katlılardan bahsediyorum ve umutla bekliyorum engelliler için ücretsiz olmasa bile en azından indirimli olsun :eek:

Tekerlekli Sandalye