Özel sektörde çalışan engellinin hakları

Engin aksahin

Üye
Üye
Merhaba ben özel kurumsal bir şirkette engelli olarak vardiyalı çalışıyorum benim arti olarak bir haklarım var mıdır.

SM-N900 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Merhaba malesefki özel sektörde çok fazla bir hak talebinde bulunulamıyor. Herşey işverenin insiyatifine kalmış hak talebinde bulunsan işine gelirse demeleri bile mümkündür. Büyük ihtimalle engelli engelsiz diye bir ayrım olmayıp o işyerindeki herkesin hakkı neyse sizinde o hakkınız vardır. Yani artı bir durum olmayacaktır diye biliyorum. Şayet yanılıyorsam mutlaka düzelten arkadaşlarımız olacaktır.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selamlar,

Yıllardır içinde çalışmaktan mutluluk duyduğum kurumsal bir şirkette üstelik özel sektör olmasına rağmen artık iyice öğrenmiş bulunuyorum ki engellilerin yasalarca belirtilen hakları kamu sektöründe geçerli. Özel sektörde engelli çalışanlar için uygulanan tüm ayrıcalık ve imtiyazlar o şirketin ne kadar kurumsal olduğu ve yöneticilerinin engelli personel çalıştırmakla yükümlü olduğu gerçeğinden yola çıkarak kurumuna yerleştirdiği engellilik bilinciyle ilgili. Hatta bir söz var '' Bir ülkenin gelişmişliğini o ülkede yaşayan insanların sahip olduğu yaşam kalitesiyle ölçebilirsiniz'' diye işte ben o sözü engelenenlere uyarlayarak;

'' Özel sektörde bir şirketin ne kadar kurumsal olup olmadığını, çalıştırdığı engelli personeline sağladığı kolaylıklar ve iyiniyetlerle ölçebilirsiniz!!! '' diye düşünüyorum. Çalıştığınız kurumda bağlı bulunduğunuz yöneticileriniz gerçekten insana duyarlıysa ve insanca çalışma koşullarını savunuyorsa o zaman size engelli olduğunuzu bile unutturmak için elinizden geleni yapacak, iş yaşamınızı sizin adınıza elinden geldiğince kolaylaştıracaktır.

Asıl engel, engelli bedenlerde değil engelli düşüncelerdedir.

Hayatınız boyunca İnsanca yaklaşımlarla karşılaşmanız dileğimle...

burhanettin Yaşar

Üye
Üye
Beni en mutlu eden konulardan biri başarılı ve şanslı engellilerimizin olması
Çok istiyorum sorumluluk sahibi olmayı, engelli bir bakan olmayı veya Kahraman ve Şampiyon olabilmeyi
Özel bir şirkette ortağım %40 engelliyim Diğer ortaklar biri imalattan sorumlu diğeri ticaretten, ben ise turizim ve spor dan
Kendini geliştirememek bu olsa gerek Sağlığa ve iş güvenliğine verilen Devlet desteği Spora ve Turizime verilmiyor. Bir ülkenin kalkınmasındaki en büyük etken spor ve Turizim dir

ME301T cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye