Özel tertibatlı engelli aracını kimler kullanabilir?

Mhy

Üye
Üye
Halil bey acil cevaplarsanız bizi çok mutlu etmiş olursunuz.Babamın h sınıfı ehliyeti var ve 2000li yıllarda yurtdışından araç getirdi.Yeni araç almak için bayiye gittik ve bayi bizi ötv raporu için hastaneye yönlendirdi.Hastaneye vergi indirimi+otomatik vites için başvuru yaptık.Raporda sonuç bölümünde şu ifadeler var vergi indirimi+otomatik vites karar:şahsın özel tertibatlı araç(otomatik vitesli araç)kullanımına ihtiyaç yoktur.yazan bu.Sorum şu babam ötv indirimli araç alabilir mi?Alırsa bu aracı oğlu olarak ben de kullanabilirmiyim.

Mhy

Üye
Üye
Rapor hk

Halil bey ben Antalya'da yaşıyorum öğretmenim ve babam şu anda yanımda. Acele araba almamız lazım. Size bugün aldığımız doktor raporunun fotoğrafını nasıl yollayabiliriz? İki ayakta da kalça çıkığı var engel düzeyi %12. Sağ ya da sol bacak kısalık yok H sınıfı ehliyet var. Raporun fotoğrafını yollamamız mümkün müdür? Bu mesaja ekleyemedik. ŞAHSIN ÖZEL TERTİBATLI ARAÇ (OTOMATİK VİTESLİ ARAÇ) KULLANIMINA İHTİYAÇ YOKTUR. OY BİRLİĞİYLE KARAR VERİLMİŞTİR. Sonuç olarak bu yazılmış. Acaba biz şimdi ÖTV den muaf olarak babam adına otomatik vites araç alabilir miyiz? Engel yüzdesi 12. İyi akşamlar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=17265]Mhy[/MENTION] Çok çok özür dilerim. Bir üst mesajınızı yanlış okumuşum. Ordaki "özel tertibatlı araç kullanmasına ihtiyaç yoktur" kelimesini nasıl olduysa tertibatlı araç kullanır olarak algıladım. Bu durumda malasef ÖTV indirimden faydalanmanız mümkün değil. Bu arada raporun resmini göndermenize gerek yok. bana lazım olan ibareleri zaten yazmışsınız.
Not: bir üst mesajımı siliyorum.

Tekerlekli Sandalye