Özür grubum Zihinsel İken ÖSYM Rapor incelemesinde Genel gruba dahil edildim ..

sucu

Üye
Üye
2008 yılında Trafik kazası sonucu beyin travması "kontözyo serebri" geçirmiştim .Rapor almak aklımıza gelmedi.Bir yakınımızın uyarısı üzerine Ömss sınavlarını sonradan gördük.Hemen 2010 yılında doktorların uygun gördüğü %63 oranında rapor alınmıştı.Yeni yönetmeliğe göreydi sanırım bir defa daha rapor almak gerekti. 2011 yılında bir kez daha rapor almak için başvuruda bulundum bu sefer %69 oranında bir rapor daha uygun gördüler.Benim en önemli aşmam gereken engel beyinle alakalı ve Zaten Başvuru yaparken zihinsel grubuna müdahil olarak belirledik Başvuru yapıldı akabinde dün ösymden bir mesaj geldi ;
Mesaj da ; " ÖZÜRLÜ SAĞLIK KURULU RAPORUNUZ İNCELENEREK 2012 ÖMSS'DE GİRECEĞİNİZ ÖZÜR GRUBUNUZ GENEL ÖZÜRLÜ OLARAK DÜZENLENMİŞTİR " yazıyordu.Ben Zaten Ömss sınavına bunun için giriyorum.Bu Nasıl anlayıştır anlamadım.Sizin bilginiz vardır Acaba Benim yapabileceğim herhangi bir itiraz dilekçe ile düzeltme imkanım varmı ? Cevaplandırabilirseniz Sevinirim.

YassaX

Üye
Üye
sucu öncelikle cok gecmis olsun... Su durumda yapacak hic biseyiniz yok..Genel Özürlü Sorularına tabi olacaksiniz.. Ben bu konuyu bu sitede bir cok kez dile getirdim ..LİNKLERİNİ VEREYİM SİZE SİZDE OKUYUN :

http://engelliler.gen.tr/f98/zihins...-omssye-girenlerin-dikkatine-onemlidir-12760/

Bu verdiğim LİNK i sonuna kadar oku sucu ... En Son bu konuda yazdığım yazıyı da kopyalıyorum :

" Arkadaşlar bu konunun en başında yapmış olduğum açıklamaya paralel, Özürlü Raporunda Zihinsel işaretli olan ancak Raporu Psikiyatri Yani Zihinsel Ruhsal Davranış Bozukluğu olan Antalya'lı bir tanıdığım; ÖMSS Başvurusunu Zihnsel Bölümden yapmıştı.. Bugün yani 18 Mart 2012 Pazar günü ÖSYM'den bir yetkili tanıdığım kişiden Özürlü Raporunu ve Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgelerinin ÖSYM ye faxlanması istemiştir... Benim Kanaatimce; ÖSYM - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile görüşüp, Zihinsel Gruba girenleri ve Genel Özürlü ( Ruhsal ve Duygusal Sağlık Sorunu Var ) ayırt edip, gerekli düzeltmeleri yapacakları kanısındayım.. Yoksa ÖSYM nin işi yok Pazar günü telefon edip, gerekli belgelerin faxını istemezdi " ..

sucu; Nereye başvurursan vur, sonucta ÖSYM ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Dediği olacaktir .....

Tekerlekli Sandalye