Özür oranını bir yönetmelikle mi belirleniyor

yudas01

Üye
Üye
sitenizde verilen hesaplama yöntemiyle özür oranım %46 çıkıyor ilk tablo sonucu işitme kaybı ise %85.3 çıkıyor.Ama bugün sağlık kurulunda tek bir soru sormadılar kağıdın üzerine %22 notunu düşmüşlerdi.Sitede verilen hesaplama yöntemi yönetmelikte varmı ve samut kurallara bağlı mıdır.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Balthazar formülüne göre hesaplama yapılıyor ama hastanelere ve hatta doktorlara göre degişiyor her ne kadar bi hastalıkta oran örnegin %55 olsada doktor insiyatif kullanıp 60 yada 50 verebiliyor.

capsi

Üye
Üye
hemen hemen her hastalığın bir oranı yani yüzdesi vardır ve hastalıkların karşılarında belirtilir,birden çok rahatsızlık oranıda balthazar formülüyle toplanır ve net hastalık oranı çıkarılır

yudas01

Üye
Üye
benim sadece kulağımda olduğu için bathazar formülüne gerek yok sanırım.Bu sakatlık oranları cetveli bakanlığın yönetmeliğinde veyahut kanun metninde geçiyor mu?Bu kanun metnine nerden ulaşabilirim.Bilen arkadaşlar kanun metnini paylaşırlarsa sorun çözülmüş olur.Ben idare hukkunu iyi bilirim eğer yönetmelikte kanunda bu sitedeki hesaplama yöntemleri aynen yazıyorsa hiç bir doktor kanaatle bunu düşüremez.Bu benim içinde benim durumumda olup haksızlığa uğramış bir çok arkadaş içinde emsal olur

Tekerlekli Sandalye