Özürlü adına yapılan alış verişlerin faturaları.?

eltusa

Üye
Üye
ben kırıkkalede ikamet ediyorum yaklaşık 10 gün önce polis geldi ve mahkemeniz var dedi söylediğine göre özürlüye ait yaptığımız alışverişlerin fiş fatura defter vb evraklarını istiyorlarmış bunun sebebi ney ve kırıkkale maaşı ne zaman yatacak teşekkürler

eltusa

Üye
Üye
polis çağırdı beni ve ocak 24 te mahkeme var özürlüye ait yaptığın alışverişlerin fiş fatura benzeri belgelerini alarak mahkemeye git dedi sebebini biliyonusunuz ve bu sadece kırıkkaledemi yoksa tüm şehirlerde mi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sebebini bilmiyorum ve daha önce böyle bir durumu hiç duymadım.

İsen Buga

Üye
Üye
Dernek yada vakıf gibi bir yerde mi çalıştınız?

İsen Buga

Üye
Üye
Bu ancak o durumda böyle şeyler olur. Defter tutmak falan.
sizden talepleri net anlaşılmış değil: Mahkemeye gidip öğreneceksiniz. Sadece polisin gelmesi şifaen olarak bildirmesi anlamsız yazılı evrak vermesi gerek.

HENNESSY

Üye
Üye
merhabalar ,

Polis size , muhtemelen , özürlünüzün vasisi olduğunuz için gelmiştir. Özürlünüzn maaşı varsa , kısıtlandığı mahkeme , muhtemelen , kısıtlıya bakılıp bakılmadığını kontrol etmek için sizden , harcama bilgilerini istemiştir..

Bu durum medeni kanunun ilgili maddelerinde belirtilmiş..
Yönetim ve hesap tutma yükümlülüğü

Madde 454.- Vasi, vesayet altındaki kişinin malvarlığını iyi bir yönetici gibi özenle yönetmek zorundadır.
Vasi, yönetimle ilgili hesap tutmak ve vesayet makamının belirlediği tarihlerde ve her hâlde yılda bir defa hesabı onun incelemesine sunmakla yükümlüdür.
Vesayet altındaki kişi görüşlerini oluşturma ve açıklama yeteneğine sahip ise, hesabın hâkim tarafından incelenmesi sırasında olanak ölçüsünde hazır bulunduru

Tekerlekli Sandalye