özürlü araç alımı hakkında yardım

marmarali83

Üye
Üye
Mehmet bey merhaba benim size bir sorum olacak.Benim babam daha önce 2022 de özürlü maaşı alıyordu,bu maaşla geçimimizi sağlayamadığı için ssk lı olarak çalışıyordu .2001 yılında ssk dan emekli oldu ama özürlü maaşı kesilmemişti,daha sonra 2007 yılında özürlü maaşı kesildi ve bununla ilgili af çıktı.Eğer af çıkmasaydı sokakta kalacaktık herhalde.Şuanda babam %90 görme özürlü ve ben çalışıyorum,, özürlü indirimleriyle araçlar baya uygun fiyata alınıyormuş,örneğin geçen 30 milyarlık arabayı 22 milyara alabileceğimi öğrendim,acaba babamın bu hakkından yararlanmak istesem yani 30 milyarlık arabayı özürlü indirimi ile 22 milyara almaya kalkarsam geçmişte affedilmiş bu cezamızla ilişkili bir işlem yapılırmı,yani devlet bize biz sizi affetmiştik şimdi araba aldığınızı tespit ettik sizi affetme şartımızı bozuyoruz dermi? yönetmeliği bilmediğim için böyle bir şeyi size soruyorum lütfen yardım edermisiniz?sonuçta kredi çekeceğim ve kirada oturuyoruz,eğer böyle bir sıkıntıya girersek mahvoluruz ,fikirlerinizi bekliyorum.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Görme engelli birisi için araç almak istiyorsanız %90 raporunuz olmalı ama görme engelli kişi hiç bir şartta %90 rapor alamıyr bu konuda yapılacak birşey yok görmeyen birisi hiç görmese bile yinede %90 alamıyor dolayısıyla kendi zaten süremeyecegi için görme engelli birisi yada yakını ötvden yararlanıp araç alamıyor.

marmarali83

Üye
Üye
mehmet bey başbakanlık kartında özür oranı %90 olarak yazıyor .2001 yılında ve 2005 yılın özür oranı olarak %90 verilmişti raporlarda, ama şuanda özür oranı yönetmelikleri değişmişse bilmiyorum.benim asıl sorum yukarda bahsettiğim 2008 e kadar affedilen cezamızın affı bozulurmu? TEşekkürler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yok yok bozulma işi olmazda sizin araç almanız için önce hastaneden ötv den indirimli araç alır raporu almanız lazım elinizdeki rapor bunun için geeçerli olmaz o yüzden yeni alınacak raporda %90 vermezler.

marmarali83

Üye
Üye
mehmet bey başbakanlık özürlüler dairesi kartında %90 yazıyor özür oranı, ama yeni den rapor aldığımızda sırf ötv indirimden yararlanmak istediğimiz için özür oranını %90 vermezler mi diyorsunuz?bu konuda şansımızı deneyelimmi acaba ?Teşekkürler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu konuda hiç olasılık yok ama deneyin istersseniz.

Tekerlekli Sandalye