Özürlü aracı alırsak bakım ücretimiz kesilir mi?

onur18

Üye
Üye
Evde bakim maaşi alan kişiler özürlü plakali araç alirsa maaşlari kesilirmi

forumcular

Üye
Üye
hocam bu kesin mi yoksa tahmini bir cevapmi acaba cunku bakim maasi baglanan birine araba alcaz yakinlari kullancak sorun olmaz dimi emin misiniz simdiden tesekkurler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yasal olarak maaşınızı evde kişi başına düşen gelir 423 lirayı geçmediği takdirde maaşınızı kesemezler, aksi durumda bir uygulama yapmaları mümkün degildir. Araç almakla maaşın alakası olmaz ancak kurum fahiş bir miktarda araç almanız halinde kurum muhtaçlık kriterlerinizi incelemeye alırlar.
Bu durumda olası ihtimal ve önerim şu şekilde;
Bu konuda aracı almadan önce shçek'e sormanızı öneririm bu konuda net bilgi vermek çok güç sıfır araç alımında uzmanlar muhtaçlık kriterlerini göz önünde bulundurup maaşı kesme yoluna gidebilir ama net degil maaşı kesmeyebilirde, bu konuda nihai kararı shçek uzmanları verir, örnegin izmirde aracı olan engellilerin evde bakım maaşı kesilmezken, bir başka ilde araç alanların maaşlarını kesebilirler.

sakızlı

Üye
Üye
selam benim oğlum var özürlü 100/99. 2010 senesinde sıfır albea aldım şu an 18 ay oldu alalı ve evde bakım parası alıyorum hiç kesilmedi ben kendim asgari ücrette çalışan işciyim
paranın kesilmesi söz konusu değil zaten devlet hak tanımış ötv den ve vergiden muaf. bana göre hiç terettüt etmeyi derim arkadaşlar

İsen Buga

Üye
Üye
Bu yazıyı başüstüne asmak gerek. Gelen giden okusun.

Tekerlekli Sandalye