Özürlü aylığım durduruldu sebebi nedir acaba?

tolga

Üye
Üye
merhabalar yaklaşık 11 yıldır almış olduğum 3 aylığım bugün durdurulmuş daha yakın tarihte bilgilerimi güncellemiştim %45 rapor gelir durumu vs vs evrakları tamamyalıp göndermiştim fakat bugün elime valilik tarafından gönderilen kağıt geçince 6588 sayılı kılavuz doğrultusunda belirtilen kriterlere göre inceleme yapılmış ve aylığım durdurulmuş bunun sebebi ne olabilirki ne işim var ne bir güvencem ? zaten ömss'dende bir şey çıkmadı :) mal varlığıyla alakalıysa üzerime hiçbirşey yok ailemle oturuyorum tokide ev annemin üzerine taksit ödüyoruz abiminde işyeri var fakat öyle büyük paralar kazanan biryer değil..bunla alakalı bir kesilme olabilirmi?

aylıkla beraber sosyal güvencemde gitmiş fakat şunu anlamadım GSS kapsamında işlem yaptırmanız gerekmekte olup 1 ay içerisinde genel sağlık sigortası gelir tespiti işlemi için vakıfımıza müracat etmediğiniz taktirde sgk tarafından re'sen genel sağlık sigortacı tescil işlemi (cezai işlem) yapılacaktır... bu nedemek oluyor bana bugüne kadar verdikleri parayı geri talepmi ediyorlar? yada böyle bir talep olurmu?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şu klavuzdan bahsediyorlardır. http://engelliler.gen.tr/f7/2022-maasi-uygulama-kilavuzu-yayinlandi-18362/
Ancak klavuzda maaşların kesilmesine neden olacak bir yığın şey sıralanmış. Sana hangisi olduğunu söylemeleri gerekirdi. Bunu öğrenmenin tek yoluda kuruma gidip sormak. Ancak ben büyük ihtimalle kişi başı gelir kriterine takıldığını düşünüyorum. Ailede kişi başı gelir 119 tl yi geçiyor mu?
GSS için yeniden işlem yapmanı istemişler. Ön görülen süre zarfında işlemi yaptır. Buda yine gelirle alakalı bir şey.

tolga

Üye
Üye
Cevabınız için teşekkürler ben zaten ileride bir iş kurmayı ve sigortamı ödemeyi düşünüyorum benim tek korkum kesilmesi değil aylığın benden bugüne kadar verilen paraları geri talep etmeleri böyle bir şey olabilirmi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Verilen aylığın geri alınacağına dair bir şey belirtmemişler. Sadece GSS kapsamında işlem yaptırın demişler. Hani 2022 maaşı alanlar direk GSS kapsamına alınıyorya şimdi 2022 maaşınız kesilince GSS içinde yeniden değerlendirme yapacaklardır.

Tekerlekli Sandalye