Özürlü çocuğa bakan kişinin sigortasının devlet tarafından yatırılacağı doğru mu?

metin ay gürbüz

Üye
Üye
size bir sorum olacak ama ben sitenize özürlü olan abim için üye oldum..Abim %90 spastik özürlü dolaysıyla o üye olamadığı için ben üye oldum onun adına adım orhan....
sorum şu; abim annemle birlikte yaşıyor ve annem babamdan ayrı..şuanda annemin de üzerinde bir ev ve bir bahçe var babadan kalan..annemin hiç bir sosyal geliride yok sigortasıda, güvenceside yok....lakin 3 aylık ve evde bakım ücretini alıyor devletten.. sormak istediğim asıl konu,''annemi abimin üzerinden sigortalı yapmak'' böyle bir hak varmı? yada biz yanlış mı bilgilendirildik?
bize denilen özürlü kişiye bakan anne yada baba devlet tarafından sigorta altına alınacak diye duyduk ama ne kadar doğru bilemiyecem.herke s bişey söylüyor..yardımcı olabilirseniz sevinirim..Ayrıca bilmediğimiz haklar varmı bilemiyorum? araştırıyorum ama sonuç alamıyorum.. herkes bişey atıp tutuyor gene en sağlıklı site burası.. cevabınızı bekliyorum başarılar...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Doğru duymuşsunuz. evde bakım hizmetleri kapsamında bakım ücreti alan bakıcılar devlet tarafından sigorta kapsamına alınacağı duyruldu. Ancak bunun gerçekleşmesi için 3 yıllık bir plan ön görülüyor. Şu aşamada somut bir şey yok sadece hükümet böyle bir söz verdi.

metin ay gürbüz

Üye
Üye
çok teşekkürler hocam sağolun bu çok açık bir bilgilendirme oldu...:) İnşallah çıkar ve bu gibi aileler faydalanır..

Tekerlekli Sandalye