Özürlü kişi adına araç alırsak maaşı kesilir mi?

cyhan10

Üye
Üye
dayımın kızının %91 özürlü raporu var onun üzerine araç almak istiyorum ama evde bakım maaşı kesilir diyorlar ama net bir cevap alamadım hiç bir yerden

bora035

Üye
Üye
yok kardeş maaş kesilmez bende yaklaşık 1 sene önce arabayı aldım kesilmedi maaş akmaya devam ediyoruz

denniss

Üye
Üye
nasıl yani dayınızın kızına sizmi bakıyosunuz ..eğer aynı evde değil siz bakmıyorsanız yada onun bir işine yaramayacaksa suiistimal e girer ve kanun dışı olur ..

denniss

Üye
Üye
öyleki bizde özürlü plakalı araç varken sadece babası kulanabiliyordu başkasının kullanması yasaktı ..

bora035

Üye
Üye
ücüncü derece akrabaların hepsi arabayı kullanabiliyor

denniss

Üye
Üye
evet şu an kullanabiliyor ! eğer o özürlünün işine yarayacaksa!!!!!

annesi olarak ben bile zor kullanmıştım çünkü ruhsatta sadece babasının ismi vrdı sadece o kullanabilir ibaresi mevcuttu .çünküüü!!! suiistimallerin önüne geçilmek isteniyordu bu şekilde kullanma hakkım olduğu halde kaçak göçek kullanmıştım..evet şimdi üçüncü dereceye kadar akrabalar kullanabiliyor ama ,özürl
adına alınan araç gerçekten engelli olan kişinin yada aileninse..ha lazım olur arada alabilirsin 3. derece akraba olarak poılis çevirdiğinde bi sorun olmaz..

sizinde amacınızı tam anlamadım gerçi .siz o aileyemi, almak istiyorsunuz ..yoksa engelli kişinin engelini kullanığpta ötv ödememek için kendinizemi almak istiyorsunuz..

eğer 2.şıksa ben buna karşıyım arkadaşım devlette karşı...bilmem anlatabildimmi..saygılar..

cilginpalet

Üye
Üye
evet şu an kullanabiliyor ! eğer o özürlünün işine yarayacaksa!!!!!

annesi olarak ben bile zor kullanmıştım çünkü ruhsatta sadece babasının ismi vrdı sadece o kullanabilir ibaresi mevcuttu .çünküüü!!! suiistimallerin önüne geçilmek isteniyordu bu şekilde kullanma hakkım olduğu halde kaçak göçek kullanmıştım..evet şimdi üçüncü dereceye kadar akrabalar kullanabiliyor ama ,özürl
adına alınan araç gerçekten engelli olan kişinin yada aileninse..ha lazım olur arada alabilirsin 3. derece akraba olarak poılis çevirdiğinde bi sorun olmaz..

sizinde amacınızı tam anlamadım gerçi .siz o aileyemi, almak istiyorsunuz ..yoksa engelli kişinin engelini kullanığpta ötv ödememek için kendinizemi almak istiyorsunuz..

eğer 2.şıksa ben buna karşıyım arkadaşım devlette karşı...bilmem anlatabildimmi..saygılar..
NEDEN bukadar hiddetlendiğini anlamıyorum sorunun ilk cevabı ağır engellilerin alacağı aracı 3 derecedeki akraba kullanıyor senin ilk dediğin ağır engelli olmayan kişilerin aldığı araçlar halen ruhsattaki kişi kullanıyor gelelim 2 ŞIK dediğine neden almasınki öyle veya böyle engelli kişi yararlanır ne bilim mesela ötv ye vereceği 8 milyarın 2 milyarını engelli akrabasına vrr yada işleri düşünce araçla istediği yere götürür ne var bunda bir hakkı kullanmanın nesi kötü kaldıki devleti soyan soyana biz sadece az vergi veriyoruz devlettenin bütcesinten para aşırmıyoruz anlıyana

denniss

Üye
Üye
tamda dediğiniz sebep yüzünden hiddetleniyorum çılgın palet ..ne demek engelli plaka araç hakkı sadece engelli ve ailelerinin hakkıdır gerisi tamamen suiistimaldir..ne demek hiç haketmediği halde alacak ötv ödemeyecek yıllık vergi ödemeyecek kendi engelli olmadığı halde parklarda avm otoparkında benim yerimi işgal edecek ..ki şu an aracım engelli plaka olmadığı için nerde yer bulursam oraya parkediyorum hakkım olandan bile faydalanamıyorum..devleti soyan soyanaysa buyrun sizde soyun diyecek lafım yok!!

denniss

Üye
Üye
ve artı o ailde karşı sanırım bakım aylığımız kesilebilir diye bahane söylemişler evet kesilmez bir aracın ve bir evi,n var ise bakım ücreti alabiliyosun..şu an o ailenin araç alacak gücü yok diyelim 5 yıl içinde imkanı olsada başka araç alamayacak kendi üzerine .5 yıl satamazsın engelli plakayı.

cyhan10

Üye
Üye
dayım bursa da oturuyor ve ayda 3 kez kızıyla ankaraya gidip 2 gün kalıyor bana böyle bir teklif sundu durumu yok ve maddi manevi her türlü destek sağlamaya çalışıyorum bu mesajları anlamadım sadece bir şey danıştım tek korkum maaşlarının kesilmesi

cyhan10

Üye
Üye
ve artı o ailde karşı sanırım bakım aylığımız kesilebilir diye bahane söylemişler evet kesilmez bir aracın ve bir evi,n var ise bakım ücreti alabiliyosun..şu an o ailenin araç alacak gücü yok diyelim 5 yıl içinde imkanı olsada başka araç alamayacak kendi üzerine .5 yıl satamazsın engelli plakayı.[/QU

ne desem bilemedim bu kadar senaryoyu nasıl bi anda yazdınız gerçekten bravo tanımadığınız insanları eleştirmek ne kadar kolay teşekkürler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Araç alımında maaş kesilme işi biraz kurum insiyatifinde aracın maddi değeride önemli yani çok yüksek miktarlarda araçlar kurum için bazı şüpheler yaratıp inceleme yolunu açar dolayısıyla aracın maddi degeri önemli ama büyük büyük ihtimalle abartlı bir fiyatı yoksa maaşı kesilmez, ama en mantıklı yol aracı almadan önce kurumla görüşülüp danışılması ve alınacak cevaba göre hareket edilmesidir.

eltusa

Üye
Üye
görme engelliler de araç alabiliyor mu

Tekerlekli Sandalye