Özürlü Memur Seçme Sınavı’na Tokat’tan 633 Başvuru

gülümse_hayata

Üye
Üye
Tokat Valisi Şerif Yılmaz, "İlimizden Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) sınavı için 633 özürlü vatandaşımız başvurdu" dedi.

Yılmaz, Tokat Sosyal Hizmetler Müdürü Ahmet Duman'ı ziyaret ederek, ÖMSS'ye müracaatlar hakkında bilgi aldı.

Kent merkezi ve ilçeler dahil olmak üzere hiçbir sıkıntı yaşanmadan herkesin müracaatının alındığını ifade eden Yılmaz, "En az lise mezunları ve üstü ile ilgili sınav yapılacak. İlköğretim okulları ise kurayla belirlenecek. Bunların müracaatları 14 Mayıs'ta alınacak. İlimizden ÖMSS sınavı için 633 özürlü vatandaşımız başvurdu" dedi.

Bu uygulamanın ilk defa yapıldığını belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

"Özürlü Seçme Sınavı ile ilgili hazırlık kursları yapabiliriz demiştik. Bugün itibariyle Tokat merkezimizde, Erbaa, Niksar ve Turhal'da Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü marifetiyle 7 kurs açtık. 7 kursa katılan kursiyer sayısı toplam 290. Bunların bir kısmını Engeliler Derneği, Beyaz Ay Derneği gibi sivil toplum örgütlerinin katkısıyla yaptık. Talep olursa diğer ilçelerimizde de açabiliriz. Bu sınavda da hemşehrilerimizin başarılı olup işe yerleşmeleri Tokat adına da, engelliler adına da bir fırsat olarak değerlendiriyorum. Onu en iyi şekilde değerlendirilmesini istiyorum. Kurs verenlere teşekkür ediyorum."

Tokat'ta yerel bir gazetede çıkan, "kar yağışına rağmen eğitime ara verilmediği" belirtilerek, bu durumu eleştiren haberle ilgili de Vali Yılmaz,

"Eğitim ve öğretimde ne kadar geri kalırsak, Tokat olarak geride kalırız. Şartlar zorsa amenna. Karın üzerinde doğduk biz, karın üzerinde büyüdük. Karın üzerinde yürümesini biliriz. Burada kar yağdı, okul tatil et, yağmur yağdı okul tatil et, biz ne zaman eğitim yapacağız. Bu eğitim, öğretimde siz bir yarış içerisindesiniz. Bu yarışı biz bırakılım o zaman. Bugün de rüzgar çıktı, tatil edelim böyle bir şey yok" ifadelerini kullandı.

03.03.12 - AA

Tekerlekli Sandalye