Özürlü Memur Sınav Başvurusu?

muneza

Üye
Üye
ÖSYM Düzenlediği ÖMSS sınavın başvuruları ne zaman Başlıyor Kimisi ocak ayında diyor kimisi şubat ayında Dilden dile dolanıyor Tam ve net Nasıl bir şekilde Nasıl öğrenebiliriz

YassaX

Üye
Üye
muneza ÖSYM 29 Nisan 2012 Tarihinde Yapacağı ÖMSS icin Sınav Klavuzu hazırlıyor.. Sınav Klavuzu daha yayımlanmadı. Ocak ayı sonlarına doğru Sınav Klavuzunun yayımlanmasını bekliyoruz. Sınav Klavuzu yayımlanınca ÖMSS Başvuru Tarihi , ÖMSS Başvuru Yerleri, ÖMSS Konuları, ÖMSS de Soru Adetleri, Rapor Konuları ve daha birçok soru cevap bulacaktır. Şu anda sitelerde konuşulanların hepsi yorum..Sana vereğim link'i gün aşırı takip edersen, en garantisi odur: ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

ÖMSS Başvurusu konusunda kişisel tahminimi Soracak olursan; 29 Nisan 2012 Tarihinde Aynı gün ; ÖSYM hem ÖMSS'yi düzenleyecek hem de Askeri Lise Sınavı yapacak.. Askeri Lise Sınav Başvuruları ise 20.02.2012 - 16.03.2012 tarihleri arasında .. yani Demek oluyor ki , ÖMSS Başvuruları Şubat Ayının başı - ortasina doğru başlar .. Bakın ben yorum yapıyorum, nedenleriyle de açıklıyorum...

muneza

Üye
Üye
valla ozkancey yorum yapıyorum diyorsunuz doğru düşünüp karar veriryorsunuz ösym düzenler bi ihtimal dediniz ösym düzenledi sınavı Hem şu askeri lise sınavı hakkında biraz bilgi verebilirmisin ?? Askeriye ön lisans girebilirmi

YassaX

Üye
Üye
muneza kusura bakmayın ama ben Kategori Yöneticiliği yapıyorum da sadece Kamu Kurumlarına Engelli Personel Alımı [ Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) ] konularında yöneticiyim.. Askeri Liselerden bahsetti isem şu nedenden ötürüdür.. 29 Nisan 2012 günü ÖSYM 2 tane Sınav yapacak... ÖMSS den haric diğer sınav Askeri Liselerle ilgili ayrintilarini bilemediğim ve ilgi alanima girmeyen bir sınav.. Ayrıca siz bu soruyu bana sormuşsunuz ancak, ben yine kişisel yorumumu yapacağim. Ben askerliğimi Asteğmen ( Subay ) olarak yaptım.. Buradaki tecrubemle, sizin işitme probleminiz olması nedeniyle Askeriyeye girmeniz cok zor , hatta imkansiz diyebilirimm..

Son düzenleme:

muneza

Üye
Üye
Ozkancey siz kaç yıllık hangi okuldan mezunsunuz öğrenebilirmiyim ??

YassaX

Üye
Üye
muneza Ben Lisans Mezunuyum .. İkt. ve İd. Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Örgün ve 1. Öğretim Mezunuyum..Üniversite ismi cok onemli değil sanirim, o bana kalsin muneza.. Bu soruyu neden sorduğunuzu merak ettim , ogrenebilir miyim ?

muneza

Üye
Üye
Öyle içimden geldi Siz ömss lisans sınavından gireceksiniz işiniz biraz zor gibi görünüyor bende önlisans lise ile aynı sorulara tabi tutuyolar ön lisansı hemen hemen lisans olarak hangi kadroya başvurcaksınız

YassaX

Üye
Üye
muneza bence çalışmayanın işi zor olur..Çalışan için Lisans - Ön Lisans - Lise Hic farketmez.. Kadro olarak düşündüğüm bir Kadro yok..Hakkımda Hayırlısı Neyse O Olsun diye düşünüyor elimden geldiğince çalışıyorum... Herkese de tavsiyem; buldundukları ilde ÖMSS Kursu konusunda çaba göstersinler, yetkilileri zorlasınlar ve bol bol Konu çalışıp soru çözsünler ...

Alper58

Üye
Üye
Birlik ve beraberlige en cok ihtiyacimiz oldugu su günlerde keske kimseyi lisan, önlisans diye ayirmasak. Kime ne soracaklari? Kime hangi memurluklari vereckleri cok belli degil zannimca. Allah herkesin nasibini verir. Nasipten ötesi yok. Allah herkese hakkinda hayirlisini versin... Bize düsen calismak. Sonucu verecek Allahtir.

YassaX

Üye
Üye
Alper Söylediklerine katılıyorum. Umarım Hakkımızda Hayırlısı Olur.. Herkes Hakkına düşeni, hakkıyla alır.. Tek Temennim budur ...

muneza

Üye
Üye
Özkancey merhabalar Ben tekirdağ da oturuyorum burada da ömms ile ilgili kurs çıksın istiyorum fakat hiç kimse yok nasıl açabiliriz kimi arayabilirim kurs açılması için

ender

Üye
Üye
bulunduğunuz bölegedeki halk eğitim merkezlerine müracat edebilirsiniz

YassaX

Üye
Üye
Özkancey merhabalar Ben tekirdağ da oturuyorum burada da ömms ile ilgili kurs çıksın istiyorum fakat hiç kimse yok nasıl açabiliriz kimi arayabilirim kurs açılması için

muneza benim Sakarya'da yaptıklarımı sende Tekirdağ'da uygulamaya çalışabilirsin... Tanidiğin engelli başka kimse varsa , 2 kisi ya da 3 kişi, o zaman daha etkili olacaktır...Ben tek başıma mücadele ettim.. Linki veriyorum, orada yapılanları okursan en azindan aklina 1-2 fikir gelebilir.. Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yetkili Müdür yardimcisi ya da müdürle görüşmeni öneririm.. Diğer illeri ve hatta bizim ili de örnek olarak gösterebilirsin.. Link :

http://engelliler.gen.tr/f58/sakary...sinavi-omss-kursu-basvurulari-basliyor-11548/

Tekerlekli Sandalye