Özürlü memurların sakatlık indiriminden faydalanması

• Konuyu başlatan mavibalina2012
  • Başlangıç tarihi
M

mavibalina2012

Guest
Özel mesaj yoluyla iletilen soruya verilen yanıttır...

iyi günler ben 2011 özürlü memur olarak atandım. %55 kronik börek hastası ve sol bacak alt exremite poli sekeli teşhisi konularak rapor aldım. atandıktan sonra sakatlık indirimi için maliyeye bir dlekçe ve özürlü sağlık kuruku raporula başvurdum.ancak bana gelen yazıda raporun tam anlaşılmadığı eksik bilgilerin olduğu veçelişkili ifadelerin bulunduğu gerekçesiyle kabul edilmemiş.ayrıca tekrar rapor almam için hakem hastaneye sevki uygundur denilmiş. hocam ne yapmam gerekir ben aday memurum bir skıntı olurmu memurluğuma sorun olurmu. benim anladığım kadarıyla raporda bir sorun yok herşey yazılmış ya hakem hastaneside bana farklı bir oran verilirse ne olur. beni aydınlatırsanız sevinirim...

selamlar, polio sekeline devlet %40 oran verdiğinden çekinilecek bir durum yok birde kronik böbrek rahatsızlığınız varmış o da ilave bir durum bu nedenle sorun teşkil edecek bir tarafı yok...Heyet raporunuz hakem hastane kararıyla kesinlik kazanacak ancak onlarında polio sekeli gibi kalıcı rahatsızlığınıza karşı %40'ın altına düşürme gibi insiyatifleri yok...Kaldı ki şu anki oranının altına düşse bile üçüncü derece indirimden faydalanırsınız...Aksi bir durum olsa dahi ki çok zayıf ihtimaldir onu da dava açarak kazanabilirsiniz...Verilen hak hiçbir vakit geri alınamayacağından memuriyetiniz adına endişeleriniz olmasın çünkü 2008 yılından sonra işe girdiğinizden dolayı vergi indirimi zorunluluğunuz da olmadığı gibi ilk işe giriş raporunuz emekliliğinize kadar sizleri götürecek...Sağlıcakla ve esenlikle kalın...

Tekerlekli Sandalye