Özürlü Personel Alımı Kesin Sınav Sonuçları Ve Atama İşlemleri Hakkında Duyuru

F

Fırtına

Guest
Atanma Talep Dilekçesi;

SAĞLIK BAKANLIĞINA;

(Personel Genel Müdürlüğü)

Sıhhıye/ANKARA

Bakanlığınız taşra teşkilatında münhal bulunan çeşitli unvanlardaki kadrolara, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü maddesi ve Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamından ilk defa Devlet Memuru olarak atanmak üzere 13/11/2010 tarihinde yapılan sınavla Bakanlığınıza ……………………… unvanında………………………………… iline yerleştirildiğimden atama işlemlerine esas olmak üzere istenilen evraklar ilişiktedir.

Halen herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı kanunun 4/A maddesine tabi olarak çalışmıyorum daha öncede çalışmadım.

Bilgilerinizi ve Bakanlığınıza sunduğum bilgilerin doğruluğunu taahhüt eder yanlış ve yanıltıcı beyanda bulunduğumun anlaşılması halinde hakkımda yapılacak yasal işlemlerden dolayı herhangi bir hak talebinde bulunmayacağımı arz ederim. …../…../2011..

İmza;

Adı Soyadı;

EK; (…….. adet belge) T. C. No;

ADRES: Telefon;

ATAMA İŞLEMİ İÇİN TALEP EDİLEN BELGELER;

1- Bakanlığımız T.C. Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü internet adresinde bulunan Atanma Talep Dilekçesi,

2- Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelik hükümleri gereği en az % 40 oranında çalışma gücü kaybı olduğunu ve atanacağı kadro unvanındaki görevi yapabileceğini belirten Bakanlığımızın T.C. Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü internet sitesinde yayınlanan Sınav Kılavuzunun ekinde belirtilen sağlık kuruluşlarından alınan ve geçerlilik süresi sona ermemiş olan (adayların süreli raporlarının süresi sona ermiş ise yeni tarihli rapor istenecektir.) Resmi Sağlık Kurulu Raporunun aslı,

3- Öğrenim durumuna ilişkin diploma aslı veya noter onaylı sureti, diplomalarının düzenlenmemiş olması halinde ilgili kurumlarca verilen ve daha sonra diploma veya örneğiyle değiştirilebilen belgenin (öğrenimini yabancı ülkelerde yapmış olanların diploma aslı veya noter onaylı örneğiyle birlikte denkliğinin kabul edildiğine dair ilgisine göre Millî Eğitim Bakanlığı veya Yüksek Öğretim Kurulundan alınan belgenin) aslı veya noter onaylı sureti,

4- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 40 ıncı maddesinin ikinci fıkrası gereğince gereken adaylar için 14.01.2011 tarihi itibariyle kazai rüşt kararının aslı veya noter onaylı sureti,

5- Son 6 (altı) ay içerisinde alınmış Savcılık Belgesi (Adli Sicil ve Arşiv Kaydı bulunmadığına dair.)’nin aslı,

6- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğinin aslı,

7- Mal Bildirim Beyannamesi (kırtasiyecilerden temin edilebilir)

8- Erkek Adaylar İçin Askerlik Durum Belgesi ( Askerlikle İlişiği Bulunmadığına Dair)

9- 6 Adet Fotoğraf (4,5 x 6 ebadında)

10- İkametgâh İlmühaberi,

Sorunlarınız için;

Bakanlık İrtibat Telefon Numaraları;

Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı Kadroları; 0312 585 1675-80,

Genel İdare Hizmetleri, Yardımcı Hizmetler ve Teknik Hizmetler Sınıfı Kadroları; 0312 585 1760-63,

Sağlık.gov.tr

Tekerlekli Sandalye