Özürlü raporu alma

Soner şeref

Üye
Üye
Özürlü raporu için başvurdum.ilk gittigim devlet hastanesi ℅5 verdi.itiraz ettim fakulte hastanesine gönderdiler. Ordan ℅62 çıktı.hakem hastane ye gönderdiler .buradan 40 ın altında çıkarss ne yapabilirim.lütfen acil cevap

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapor itirazlarında çok oran değişikliği gördüm ama sizinki kadar arada fark olanı hiç görmedim. Bu arada hakem hastanesinin vereceği oran nihai orandır. Ona itiraz etme hakkınız yok.

Soner şeref

Üye
Üye
Hakem hastanede romotoloji30 verdi.kalb 10 verdi.kurulda bu oran düşer mi.Saçmalık şurda ki ikinci derecebir hastanenin verdigi oranı üçüncü derece bir hastane nasıl bozuyorrr.mahkeme yolu var mı

Soner şeref

Üye
Üye
Engelli rapor basvurusu

İlk raporum %5 .itiraz eddm fakulte hadtanesine gönderdiler.ordan %62 çıktı.bu seferde saglık il müdürlügü hakem hastaneye gönderdi.romotoloji %30 verdi ksrdiyoloji %10 verdi.muayene kagıdını daha kurula vermedim.sonuç kaç çıkar .çıksn sonuca nasıl tiraz edebilirizzz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Baltazara göre %30+10 = 37 eder. Muhtemelen kuruldanda bu şekilde çıkacaktır. Hakem hastanesinin kararına itiraz edilemez.. Mahkeme yolu açıkmı ondanda tam emin değilim.

irfan öner

Üye
Üye
Halil bey merhabalar benim kardeşimin %70 rapor var okmeydani Hastanesi nde ÖTVden yararlanmak için raporun %90 olması adına heyete soktuk heyet 70 artı18 + 4 yazan bir raporla raporun geçerlilik oranı %77 dir bunun için nereye itiraz etmemiz gerekiyor yaptığımız itiraz %90 olmasını sağlarmı Şimdiden teşekkürler

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İtirazı il sağlık müdürlüğüne yapacaksınız. İtiraz sonrası rapor oranı artarmı düşermi buna ilşkin bir tahminde bulunmak neredeyse imkansız.

mdemir

Üye
Üye
Uyku apnesi ve hipertansiyon baslangıcı var kaç oran verirler acaba

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Kaç oran verdiklerini heyete girdikten sonra bi zahmet siz yazarsanız bizlerde öğrenmiş oluruz. Bu sitedeki hiç bir üye doktor değil ve böylesi bir soruya net cevap verebilmekde imkansız o yüzden siz, başkalarına faydalı olmak amacıyla aldığınız engelli sağlık rapor sonucunuzu bizlerle paylaşırsanız sizin durumunuzda olanlara yardımcı olursunuz.

Sağlıcakla kalın,

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=18536]mdemir[/MENTION]

Gazoz Ağacı arkadaşımızında yukarıda söylediği gibi net birşey söyleyemeyiz. Fakat oranlar aşağıdaki gibi size verdiği etkiye göre farklılık gösterebilir.

1-hafif %5
2-Orta %10
3-Ağır %35

Hiper tansiyon içinse oranlar şu şekilde olmaktadır.

HİPERTANSİYON
Klas 1: Antihipertansif tedavi kullanan ve komplikasyonu olamayan kişiler % 10

Klas 2: Kişi antihipertansif tedavi alıyor ve aşağıdakilerden birisi varsa % 20
1. Proteinüri
2. Hipertansif retinopati (Gunn belirtileri)
3. Hipertansif serebrovasküler hastalık
4. Sol ventrikül hipertrofisi

Klas 3: Kişi antihipertansif tedavi alıyor ve aşağıdakilerden iki veya daha fazlası varsa % 50
1. Diyastolik kan basıncı > 120mmHg (maksimal tedaviye rağmen)
2. Proteinüri ve böbrek fonksiyon bozukluğu (serum kreatin ve BUN düzeylerinde artış veya kreatin klerensi <% 50 olması)
3. Hipertansif serebrovasküler hastalık ve kalıcı nörolojik defisit
4. Sol ventrikül hipertrofisi
5. Hipertansif retinopati (evre 3-4)

PULMONER HİPERTANSİYON
Klas 1: Asemptomatik; Fizik muayene ve EKO veya sağ kateter ile Pulmoner arter sistolik basıncı (PASB) 30-40 mmHg saptanan ve Pulmoner Hipertansiyon tanısı konmuş hastalar 10
Klas 2: Günlük fiziksel aktivitede hafif kısıtlaması olan ( NYHA 2), EKO veya sağ kateter’de PASB: 40-50 mmHg saptanan hastalar 25
Klas 3: Günlük fiziksel aktivitede ağır kısıtlaması olan (NYHA 3), EKO veya sağ kateter’de PASB: 50-70 mmHg saptanan hastalar 50
Klas 4: İstirahatte dispne, göğüs ağrısı ve presenkopu olan veya en küçük aktivitelerde semptomları ortaya çıkan (NYHA 4) ve/veya istirahatte sağ ventrikül yetmezliği belirti ve bulguları olan PASB: 70 mmHg üzeri hastalar 100

ruzgartoprak

Üye
Üye
Merhabalar, ben 2012 yılında meme ca tanısıyla ameliyat oldum. Göğsümdeki tümör ve koltukları lenflerimin büyük çoğunluğu alındı. Kemoterapi ve radyoterapi gördüm 4 senedir ilaç tedavisi görüyorum ve yine 4 senedir de menopozda kalabilmek için 3 ayda bir iğne oluyorum. Aynı zamanda hipertansiyon hastasıyım. Engelli raporu alabilirmiyim sizce. Şimdiden teşekkürler

Tekerlekli Sandalye