Özürlü raporu ile iş gücü kayıp oranı birbirini tutmuyor?

yakamoz1

Üye
Üye
05/07/1974doğumlu evli( eşimi şuan kaybettim ) 1 kız çocuk babasıyım İZMİR de ikamet ediyorum mesleğim uzun yol tır şöförü 03/07/2011 tarihinde izmirden istanbul istikametine giderken yalova da kaza geçirdim bunun neticesinde %41 oranında özürlü kaldım akabinde vergi indirimine başvuruda bulundum ve %40 oranında vergi indirimi aldım 01/06/2014 tarihinde vergi indirimden yararlanarak emekli oldum arkasından iş gücü kayıp oranına başvuru yaptım 23/01/2015 tarihinde de iş gücü kayıp oranım belli oldu buna göre %27 oranında iş gücü kaybım varmış şimdi siz arkadaşlarımdan öğrenmek istediğim benim ne gibi bir yol izlemem lazım veya bana bu konuda hukuksal
yardımda bulunabilecek kişilere ulaşmamda yardımcı olabilecek arkadaşlar arıyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Özürlü raporu ile çalışma gücü kayıp oranı raporu farklı şeylerdir. Her halükarda çalışma gücünün kayıp oran yüzdesi tüm vücut yüzdesi özür oranından aynı orana ( hastalığın türüne göre çok zor bir durum ) veya daha düşük orana sahiptir. Diğer bir anlatımla, genellikle çalışma gücünü kayıp oranını içeren rapor tüm vücut özür oranını içeren rapor oranından daha düşüktür.

yakamoz1

Üye
Üye
sayın halil yılmaz bey başlığı değiştirirseniz sevinirim
ben esasen bundan sonra iş verene dava açmak istiyorum
izmirde bana yardımcı olabilecek arkadaşlar arıyorum

Tekerlekli Sandalye