Özürlü Türk'ün Pes Dedirten Uyanıklığı

gülümse_hayata

Üye
Üye
%5Cinphoto%5C130120111541262614360_2.jpg

KOPENHAG'a bağlı Hellerup şehrinde yaşayan yürüme özürlü Sabit Tüfekçi, belediyeden aldığı paralarla Lamborgini ye binince dikkatleri üzerine çekti.

Özürlü olduğu için kendisine bakan anne ve kardeşini işe alabilmek için Handi Help adı altında özürlülere yardım firması kuran ve belediyeden ayda 75 bin kron (10 bin 500 Euro) aylık alan Sabit Tüfekçi hakkında polise suç duyurusunda bulunuldu.

TV 2 kanalının yayınladığı görüntüleri izleyen Kopenhag Belediyesi Sosyal Yardım Dairesi Başkanı Jens Elmelund, Sabit Tüfekçi ve firması hakkında polise suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Sabit Tüfekçi ise yasalara aykırı bir davranışı olmadığını belirterek Laborgini'ye kardeşim biniyor. Kardeşim firmamda bana bakmakla yükümlü olduğu için onun daha iyi bir hayat yaşaması ve bana daha iyi bakması için pahalı bir araba aldım. Ama yasadışı bir şey yapmadım dedi.

Sosyal Yardım Dairesi Başkanı Jens Elmelund ise Sabit Tüfekçi'nin belediyenin paralarını Lamborgini binmek için kullanamayacağını belirterek belediye ayda 75 bin kron parayı, Sabit Tüfekçi'nin iyi bakılması ve ihtiyaçlarının karşılanması için ödüyor. Onların ise Lamborgini gibi pahalı bir arabayla zevk yapmaları kabul edilemez. Biz üzerimize düşen görevi yerine getirdik ve haklarında polise suç duyurusunda bulunduk. Umarım polis üzerine düşen görevi hızlı bir şekilde yerine getirir ve ödediğimiz paraları faizi ile geri alırız dedi.

Sabit Tüfekçi'nin suçlu bulunması durumunda belediyeden aldığı paraları faiziyle geri ödemesi ve yüksek miktarda para cezasına çarptırılması bekleniyor.

Ünsal TURAN / KOPENHAG / DHA

Tekerlekli Sandalye