Özürlü Vergi İndirimi

E-ge-men

Üye
Üye
Mrb arkadaşlar.İstanbul haseki Eğitim ve Araştırma hastanesinden %43 oranında rapor aldım.Akabinde Maliye Bakanlığı hakem hastane olarak beni Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk ettiler.Buradaki sağlık kurulu %53 oranında özürlü raporu verdi.İstanbul vergi dairesi 14 Şubatta evrakları Maliye Bakanlığına göndermiş.Bugün itibarı ile 70 gündür bekliyorum.Hala bir sonuç gelmedi.Sonucuda işyerine göndereceklermiş.Bu 70 günlük geçen süre normalmi.1990 yılından beri sigortalı olarak çalışıyorum.Ödenmiş 7000 gün primim mevcut emekli olabilme şansım nedir sizce bu şartlarda.Vereceğiniz yanıtlar için şimdiden tşkler.Allahım hepinize şifalı günler nasip etsin inş.

messi

Üye
Üye
Gardas zaten maliye raporunu oranını düşürmüyor artık
%53 ile3.derce vergi indirimi alırsın 70gunde normal bugün yarın gelir
Rapor alınca şartların uyuyor emekli olabilirsin

İsen Buga

Üye
Üye
2 ile 6 ay arasında sonuçlanır. Raporun içeriğine göre ve bürokrasi işlemlerine göre zaman zaman aksamalar olur yinede en erken 2 ay en geç 6 ay içerisinde sonuçlanır bildirilir.

derderbo

Üye
Üye
Vergi indirim raporunuz elinize geçtiği an bulunduğunuz ildeki SGK İl başkanlığı emeklilik birimine baş vurarak emekli olmak istiyorum dilekçenizi işleme koyabilirsiniz.
Hakkınızda hayırlı olsun.

E-ge-men

Üye
Üye
Yardımlarınız için tşk ler arkadaşlar.Tam olarak 6 aydır bu işle uğraşıyorum.Bıkkınlık geldi inanın.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam E-ge-men,

Sabrın sonu selamettir desem de biliyorum merhem olmayacak yarana ama arkadaşım çoğu bitti azı kaldı desem ? Hakettiğin şekilde emekli olacaksın ve biliyorum bu günler hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor sen de sabrının son demindesin ama gel bir kere daha tüm gücünü topla ve evraklarının takibine düş.Bazen hayatta karanlıklar yaşanır ki sonunda doğan güneş aydınlıktan gözlerini kamaştırsın diye...

her şey gönlünce olsun dileklerimle,

E-ge-men

Üye
Üye
İyi dileklerin için çok tşkler arkadaşım.Herkesin gönlünden ne geçiyorsa Allah ım ona nasip etsin inş.

by_handsome25

Üye
Üye
engelli maaşına ne kadar etki eder pekı %50 lık oran

Tekerlekli Sandalye