Özürlülük Eğitimi - Aile Eğitim Seti

F

Fırtına

Guest
Aile Eğitimi Kitapçıkları;

Özürlü birey ve ailelerine yönelik verilen hizmetlerde ailenin bir bütün olarak ele alınması yaklaşımından hareketle Başkanlığımız; her özür grubuna yönelik aileleri bilgilendirici, bilinçlendirici ve yönlendirici kitapçıklar hazırlamayı planlamıştır. Bu kitapçıklarda; her özür grubunun özellikleri, gelişim alanları, gereksinimleri konusunda ailelerin bilgilendirilerek, başvuracakları kaynaklara ulaşımı; özürlü birey ve ailelerinin hak ve hizmetler konusunda bilinçlendirilmesi; gerek özürlü bireyin eğitimi, gerekse bireyin ve ailesinin toplumla bütünleştirilmesi; alanlarıyla ilgili yönlendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yer almıştır. Hazırlanan kitapçıkların ülke geneline dağıtımının yapılacak olması nedeniyle, kullanılacak dilin, basit, anlaşılır ve sade olmasına özen gösterilmiştir.

Bu kitapçıklar;

Görme Engelli Çocuklar için Aile Eğitim Seti

İşitme Engelli Çocuklar için Aile Eğitim Seti

Ortopedik Engelli Çocuklar için Aile Eğitim Seti

Süreğen Hastalıklar Aile Eğitim Seti

Dil ve Konuşma Özürlü Birey ve Ailelerine Yönelik Eğitim Seti

Zihinsel Engelli Çocuklar için Aile Eğitim Seti

Ruhsal ve Duygusal Özürlüler Çocuklar için Aile Eğitim Seti

Aile Eğitim Setleri Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan komisyonlar tarafından hazırlanmıştır. Her hakkı Özürlüler İdaresi Başkanlığına aittir. Kaynak göstermeksizin bir kısmı veya tamamı yayınlanamaz.

Tekerlekli Sandalye