Özürlülük Oranı %53 verdiler rapor düzeltme için tekrar başvurabilirmiyim?

yetiskol

Üye
Üye
İyi Günler .Eşimin vütut oranına göre % 53 vermişlerdir Fakat özürü Görme kaybı dır. Sağ Göz %85 sol göz % 90 görme kaybına sahip. Vücut Oranında % 53 olmasından dolayı ötv indiriminden yararlanarak araç alamıyoruz. Fakat Yeniden heyete girip araç için başvurarak oranı; kendisi kullanmayacağı için yeniden oranın düzenlenmesi söz konusu olabilirmi? Eşim adına ben kullanmayı planlıyoruz. Görme engelinde herhangi bir gölük veya başka bir mekanizma ile görme oranı artmıyor. Bilginize

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
En az %90 rapor almalısınız ki eşiniz sizin adınıza araba alabilsin aldığınız rapor itiraz edebilirsiniz, yada başka hastaneden rapor başvurusu yapabilirsiniz.

sinandeniz

Üye
Üye
mehmet bey benim rapor oranım % 92 ve sürekli ibaresi var lakin ben şimdilerde ve yakın zamanda araba düşünmüyorum peki bu raporum herzaman geçerli olurmuilerde almayı düşünürsem birde bu benim raporum ile bir yakınım araba alsa benim adımamı olur arabanın ruhsatı bunu sormamın sebebide biraz baka ile sorunum var o yüzden benim adıma olursa bannka haciz edebilir arabayı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ÖTV indiriminden yararlanacak alınacaksa mutlaka senin adına yani özürlü kişi adına alınmalı sinan.

Tekerlekli Sandalye