Özürlünün Emekli Olması Halinde , Bakım Maaşı Kesilir Mi ?

secolander36

Üye
Üye
Ben evde kardeşime bakıyorum.Aynı evde 6 kişi yaşıyoruz.Yine aynı evde yaşayan annem SGK emeklisi ve yaklaşık 850 Tl maaş alıyor.Ben 730 Tl bakım aylığı alıyorum ve şuanda bakmakla yükümlü 'olduğum 39 yaşındaki kardeşimin emekli olma durumu var.O da emekli olursa eve giren toplam maaş yaklaşık 2.300 Tl olacak.Bu durumda benim bakım maaşım kesilir mi veya 730'un altına düşer mi ?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır 6 kişi için hesaplama yaptıgımızda kişi başına düşen gelir 510 oldugundan 6 kişiyseniz 3060 lira geliriniz olması lazım maaşın kesilmesi için, şuan yada emekli olduktan sonra evde bakım maaşı hariç bütün gelirleriniz 3060 lirayı geçmezse maaş kesilmez, ama olası emeklilik durumunu kuruma bildirmelisiniz.

secolander36

Üye
Üye
Hayır 6 kişi için hesaplama yaptıgımızda kişi başına düşen gelir 510 oldugundan 6 kişiyseniz 3060 lira geliriniz olması lazım maaşın kesilmesi için, şuan yada emekli olduktan sonra evde bakım maaşı hariç bütün gelirleriniz 3060 lirayı geçmezse maaş kesilmez, ama olası emeklilik durumunu kuruma bildirmelisiniz.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Tekerlekli Sandalye