Özürlünün hastane mağduriyeti

SANAATKAR

Üye
Üye
özürlü bireyim çocuğumun bacağı kırılmış acilde alçıya aldılar ve 10 gün sonra hastaneye kontrole gelmemi söylediler 10 gün sonra hastaneye kontrole gittiğimde ortopedi polikilnik sekreteri 20 dakika geç geldiğim için işlem yapamıyacağını söyledi hastanenin bahçesine aracımı sokmadılar park yeri yok diye ancak özürlü olduğumu ifade ettiğimde içeri zorla girebildim neyse polikilinik sekreterinin bilgisayar sistemleri donmuş 15 dakikada öyle beklettiler ve böylece sıram geçmiç oldu polikinik sekreterine özürlü olduğumu ve binamızda asansör olmadığını çocuğumu zor şartlar altında hastaneye getirdiğimi ve bakılmasını rica ettim polikilinik sekteteri doktorla veya hasta hakları başhekimle görüşmemi söyledi doktorun odasında bir tane bile hasta olmadığı halde ricamız ve durumumuzu anlattığımız halde ilgilenmediler hastane büyük özürlü halimle 15 20 dakika hasta haklarını aradım bulduğumda kapısında evrak dağıtmaya gittiğini 15 dakika sonra geleceğini yazmış başhekim yardımcısının odasını da 15 dakika aradım konuyu kendilerine izah ettiğimde sekreteri 1 hafta sonrasına randevü veriyordu bende hastaneden şikayetçi olacağımı söyledim ve kızarak ayrıldım şimdi merak ettiğim binamızda asansör yok zor şartlar altında bende özürlü olduğum halde zor şartlar altında çocuğumu getirmişim bu nasıl hasta hakları anlayışıdır merak ediyorum özürlü hakları nerde? bu nasıl vicdanlık doktorların vicdanına mı kaldık odasında bir tane bile hasta olmadığı halde bizimle ilgilenmediler hastanenin sistemleri böyleymiş sistemler garibanlaramı işliyor insanlık ölmüş allah rahmet eylesin

Moderatörün son düzenlenenleri:

polo42

Üye
yan başım dön başım burası türkiye burdan çıkış yok.! ahhhh eyrope eyrope boşune koca dünya avruplılara özenmiyor arkadaş. yurdumda fakir insanın hakkı hiçe sayılıyor. devlet kurumlarında çalışan memurlar salla başını al maaşını... aynı hamam aynı tas değişen bişey yok. 4 ay önce yeni 2022 raporumu alıp ankaraya gönderiyorum.4 aydır maaşımı kesiyorlar. yeşil kartlıyım vizem bu senenin 9, ayına kadar olmasına rağmen sağlık hizmetide kesiliyor.....her gün bakıyorum sgknın evrak takibinden...dün durumum aktif hale geliyor seviniyorum.hemen eczaneden borçla aldığım insülinlerin kutularını apar topar poşete koyuyorum. hastaneye koşuyorum ki ilaçları fazlaca yazdırıp hem açığı kapatayım hem ilaçlarımı alayım. hastanede ismim sistemde çıkmıyor. sgk ya git diyorlar... gidiyorum memurun suratı sirke satıyor. (ne işinvar lan der gibi bir hali var) durumu arz ediyorum böyle böyle diyorum. biz bilmeyik ankara bilir diyorlar. telefon aç numarayı biliyorsan diyorlar... ankara sizi buraya bostan korkuluğu olarakmı dikti demek geliyor içimden. fakirim muhtacım diyemiyorum.!! yine geçiyorum internetin başına yazıyorum şikayet ediyorum... ama nafile yine herşey aynı olacak. umut ediyorum düzelir diyorum. bir türlü düzelmiyor. sanırım kanunla tüzükle insan hakları gelmiyor memlekete. çünkü kafalar eski kafa hala.

polo42

Üye
ne çözülecek sercan :D aynı hamam aynı tas ilaçlarımı alamadım sistemde kapalı görünüyorum açmamışlar sağlık hizmeti alamıyorum hala. sgk ya yine yazdım. ne olacak bu memlketin hali diye şikayetiniz bahse malum konu bizi aşıyor başbakanlığa gönderiyoruz diye mail attılar. birşey çzöülmedi anlıcan. cırım cırım cırımla caaferrrrrrrrr

sercan1988

Üye
Üye
allah allah peki buraya acil bir dilekçe yaz

Tekerlekli Sandalye