Özürlüyüm B sınıfı ehliyet aldım Değiştirip H sınıfı alma şansım varmı?

halo35

Üye
Üye
Herkese slm ,
özürlü raporu 2004 yılında aldım ve %52 oranda özürlüyüm. 2007 yılında ise ehliyet almaya karar verdim bulunduğum ilçe H sınıfı ehliyet vermiyordu vs.vs. bende B sınıfı aldım ve ehliyetin üzerinde TİCARİ KULLANAMAZ diye yazıyor. Merak ettiğim soru ben şimdi B sınıfı ehliyeti iptal ettirip H sınıfı alma şansım varmı.
yardımlarınızı bekliyorum...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hastaneden H sınıfı ehliyet alabilir raporu alırsanız o raporla birlikte kursa başvurup ehliyetinizi alabilirsiniz.

halo35

Üye
Üye
Verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler...
Benim özürüm sürekli. Diyelimki hastaneden H sınıfı ehliyet alabilir raporunu aldım, zaten şu an B sınıfı var gittim dedimki ben B yi H yapmak istiyorum, derlerse sen zaten H alman gerekiyormuş nasıl aldın bu B sınıfını kim nasıl verdi diye. Hem ben zarar görmeyeyim hemde aldığım kurum ve doktor.
kabul edilirse tekrar sınavlara girmem gerekiyormu ?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sizde dersiniz ki ben daha önce sağlıklıydım artık engelli oldum dersiniz:):)

halo35

Üye
Üye
Benim içinde bulduğum bu durum, sizin dalga geçmenizi gerektirmez. Sizden aldığımız bilgilerle adım atacağız belkide. Daha ciddi bir cvp vermenizi beklerdim sizden...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Değerli kardeşim ne münasebet dalga geçmek benimde B sınıfı ehliyetim var bundan 7 sene önce aldım eğer bir H sınıfı ehliyet almam gerekiyorsa rapor alır gider çıkartırım H sınıfı ehliyet, elimde bir sağlık kurulu rapor varsa ve H aınıfı ehliyet alır diyorsa kimse kalkıpta sen B sınıfını nasıl aldın demez diyemez olurda derlerse size dediğim gibi önceden engelli olmadğımı söylerim burda dalga sonuna koydugum iki gülücük işareti mi soru sordun cevap verdim burası bir devlet kurumu degil bir engelli sitesi ve bende burda verdigim cevapların dogru olmasına ve net olmasına gayret ediyorum insanların bizim sözlerimize itimat ederek ona göre hareket ettiklerini biliyorum bunun site yöneticileri olarak bilincindeyiz soruna aynı cevabı veriyorum sana elindeki rapora istinaden daha önce B varmış şimdi H alacaksın nasıl oluyor derlerse benim verdigim cevabı ver.
Son olarak sana sitede verdigim son ciddi cevap budur bundan sonraki sorularına başka yönetici arkadaşlar yardımcı olsunlar...

Tekerlekli Sandalye