Özürlüyüm. H sınıfı ehliyet almak için ne yapmalıyım?

kelebek78

Üye
Üye
merhabalar yüzde 60 ağır özürlü 2009 raporluyum okmeydanı hastanesinden..... bakım maaşı ve 2022 maaşı alıyorum raporumda h sınıfı işlenmemiş ehliyet almak istiyorum ne yapıcam yeniden rapor çıkarsam rapor ankaraya gidiyormu giderse eski rapor iptal olurmu ne yapıcam lütfen yardımcı olurmusunuz eskisi iptal olursa geçim kaynağım o tşk ler şimdiden

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eski raporun iptali olmazda eğer son aldığın rapor oranı ilk aldığından düşük olursa sorunla karşılaşabilirsin. H sınıfı ehliyet almak için tabiki hastaneye başvurup ehliyet almak istediğini söyleyeceksin. Heyete gireceksin heyet hangi sınıf ehliyet kullanmanı uygun görürse o sınıf ehliyet alman için raporuna not düşülür. H sınıfı ehliyet alır, B sınıfı ehliyet alır vb. gibi...

kelebek78

Üye
Üye
MRHABA raporum var bakım ve 2022 bağlandı fakat ehliyet işlenmedi peki yeniden rapor alsam ehliyet için rapor ankaraya gidermi eski raporumu elimden alırlarmı maaaşlarım kesilirmi kafam karıştı ...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2022 maaşı alıyorsan üzerine araba alman halinde 2022 maaşın kesilebilir. Araba değilde sadece h sınıfı ehliyet alırsan bir sorun olmaz. Bu arada ilk aldığın raporun oranı neydi?

kelebek78

Üye
Üye
şuanki rapor yüzde 60 ağır özürlü... ikinci rapor alsam ehliyet için elimdeki işlenmiş bu rapor iptal olmazmı...

kelebek78

Üye
Üye
halil yılmaz bey lütfen cevap ehliyet için tekrar rapor çıkarsam maaşlarım kesilirmi...

İsen Buga

Üye
Üye
halil yılmaz bey lütfen cevap ehliyet için tekrar rapor çıkarsam maaşlarım kesilirmi...

Kesilebilir de kesilmeyebilirde alacağınız rapor oranı ilk rapor oranına nazaran düşerse kesilir düşmezse kesilmez.

Ağır özürlü biri nasıl ehliyet alacak? Alabiliyorsa kesilebilir diye varsayıyoruz. Bu konuda net kararı bu sitede veremeyiz; Doktorların vereceği oran belki düşer belki düşmez bilemeyiz.

kahramanfb

Üye
Üye
Bugün h sınıfı ehliyet raporu için başvurdum numune hastanesine en geç cuma günü elime rapor geçecek. özel tertibatlı araç kullanır ibaresi yazarsa normal tertibatsız araç sürebilir miyim. sorun çıkar mı. kendi arabamız var normal teribatsız. Polisler sorun çıkarır mı Kifoskolyoz rahatsızlıgım var %58

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kifoskolyoz için "özer tertibata" gereksinim duyulmaz ki. Dolayısıyla rapora tertibatlı araç kullanır yazacaklarını hiç sanmıyorum.

kahramanfb

Üye
Üye
Fizik tedavi doktoru çok inceleyince süphelendim içime kurt düştü yani

İsen Buga

Üye
Üye
Bugün h sınıfı ehliyet raporu için başvurdum numune hastanesine en geç cuma günü elime rapor geçecek. özel tertibatlı araç kullanır ibaresi yazarsa normal tertibatsız araç sürebilir miyim. sorun çıkar mı. kendi arabamız var normal teribatsız. Polisler sorun çıkarır mı Kifoskolyoz rahatsızlıgım var %58

Raporunuzda ne yazıyorsa o şekilde araba kullanırsınız. Atıyorum özel tertibat isterlerse mecburen özel tertibartlı araç kullanacaksınız: Polisler affetmez. cezası ve mahkemesi var.
Bu arada Halil Yılmaz gibi düşünüyorum o şekilde yazacaklarını sanmam

kahramanfb

Üye
Üye
Ehliyete başvurumu yaptim. Yazılı sınav ve direksiyon sınavını tek seferde gectim. bugün sertifikayı karta dönüştürmek için harcı yatirdim fakat emniyette sorun çıkarttilar raporda h sınıfı ehliyet alabilir normal araç kullanabilir yaziyor. Özel tertibatı mutlaka belirtmeleri gerekiyormuş
şimdi yeni rapor mu alacam ben

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hangi özel tertibatmış bu? Bi taraflarından kanun içat ediyorlar. Skolyozda nasıl bir tertibat gerekliymiş? Size tertibat yazmalı diyen memura bunu sorun. Yeni rapora gerek yok. Siz iş bilmez bir memura denk gelmişsiniz. Tekrar gidiniz hala aynı saçmalıkta ısrar ederlerse bir üst memura çıkıp derdinizi anlatın.

Tekerlekli Sandalye