Ofis Çalışanının olmazsa olmazları...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Günümüzün büyük bölümünü iş yerinde geçiriyoruz. Karşımıza enteresan durumlar, ilginç olaylar çıkabiliyor. Bazı olaylar ise istisnasız her gün tekerrür ediyor. Özellikle de ben bankada hemen hergün bu aşağıda yazılanları yaşıyorum :) hayat her haliyle güzel tıpkı yarısı su dolu bardağa dolu tarafından bakabilmek gibi :) yani şu anda belki de tatil modunda olduğumdan bu yazıyı internette okudum ama kendimden ekleyerek sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hayat bazen en dramatik anlarda bile gülebilmeyi başarmaktır :)

1. Kullandığınız bilgisayar programlarından biri sorun çıkarır ama mutlaka kaçarı yok, özellikle benim bilgisayarım tam çöker ve yine bilgi işlemcinin '' abla sen naptın yine çökertmişsin? '' sorusuna maruz kalmak gibi... ben ne yapayım bilgisayar hızıma yetişemiyorsa benim suçum ne?

2. Kız arkadaşlarınızdan biri sevgilisiyle kavga etmiş olur ; İşte başımı en çok ağrıtan bir neden. En kolayı direk ayrıl deyip kurtulmak ama o anlatmadan önce bu fırsatı yakalayamamışsam çaresizce bir bütün gün ara ara dinlemek zorunda kalmak

3. İnternet bağlantınız en az bir kere kesilir
bu işime yarar :) sistem çalışmıyor ve mola zamanı geldi demektir.

4. Mutlaka diyete başlayan birileri vardır
bayan yoğunluklu bir kurumsal firmada çalışıyorsanız her pazartesi yeni diyet listeleriyle yanınıza gelen çok kararlı arkadaşlarınız olur ama cumaya pes etmiş olurlar :)

5. Günlük falınızı okuyan biri çıkar fal mı? okumak mı? bankada gazeteyi değil okumak elinize alacak fırsatı bile bulamazsınız ki...

6. Gün içinde en az bir kere işten ayrılmayı düşünürsünüz :) hoş bazen bütün güne yayılan bir düşünce bu Allahtan her zaman yoklamıyor beynimi.

7. Kendinizi ofisin en akıllı çalışanı olarak düşündüğünüz bir an kesinlikle olur genelde öyle olduğumu düşünürüm

8. Hakkında konuştuğunuz bir arkadaşınız sizi duyar hakkında konuştuysam duymasındanda çekinmem ama genelde tam konuşurken arkamda yada uzaktan geliyor olur ve ben aynısını yüzüne de söylerim zaten sorun yok

9. O günün çok sıkıcı olduğunu illaki dile getirilir aynı zamanda uzun bir gün olduğu da, hiç bitmemesi de ve o günü çok sıkıcı yapan müşterilerin bir daha bankaya uğramaması için bu dünyadan yokolması dilekleri de yinelenir

10. Mutlaka birileri yanlış bir e-mail atar
mutlaka ama mutlaka kaçarı yok yani o derece.

11. Çayseverler ile kahveseverler en az bir kere hangisinin daha iyi olduğunu tartışır
kahvenin üstünlüğü çayın rekabetine yenilir.

12. Öğle yemeği sırasında "sağlıklı bir şeyler yemenin gerekliliği" ısrarla vurgulanır ve sağlıklı besinlerin çok sevimsiz yiyecekler olduğu da.

13. Çözümünü kimsenin bilmediği bir sorun ile karşılaşılır

14. İşi acil olan bir müşteriniz olur
Nedense bütün müşterilerin işi acildir ve benim elimde elma toplamıyor ama bazen gerçekten o an için ev kadını olmayı hayal edersiniz

15. Başka bir iş kurulması gerektiği kısa süreli tartışılır uzun süreli tartışıldığı anlarda olur ve herkes kendi işini kurabilmenin hayalini kurar hatta bazıları kurmakla kalmaz da bizzat hayalini gerçeğe dönüştürme hevesiyle ortak bulmaya girişir :)

16. O gün izin alması gerektiği halde çalışan fedakar birileri mutlaka vardır özellikle pazartesinin bu konudaki üstünlüğü tartışılmaz bir de cuma günleri izin almayı deneyenler olur ama başarısız sonuçlar alırlar :( benim gibi

17. Müdürünüz sizi motive edecek bir şeyler söyler :) Günaydın sabah şekeri gibi yada Günaydın sabah sevinci gibi...

18. Her gün geç kalan birileri olur geç kalmak önemli değilde geç kalan ben olunca neden kıyamet kopar onu hala anlamış değilim

19. "Keşke şöyle cevap verseydim" dediğiniz bir şey mutlaka olur içimden gerçekte söylemek istediğimi müşterinin yüzüne direk söyleyemediğim en acılı, ızdıraplı anlardır.

20. Düzenli spor yapmanın erdemleri vurgulanır

21. En az bir ofis dedikodusu size kadar ulaşır
dedikodu nedense baldan tatlıdır ama sözkonusu kişi kendi bölümümde değilse :)

22. Cinnet eşiğine yaklaşan birileri olur
ya istifa etmeyi dener, ya bağırır, ya ağlar, ya gülme krizine girer, sevgilisine sarar yada başka birisine sarar.

melike_32

Üye
Üye
20. seçeneği daha çok duyar oldum bu aralar. Sürekli oturuyoruz spor yapmıyoruz. Sağlık için ofiste dolaşanlar ayakta duranlar falan filan

Tekerlekli Sandalye