Oğlum adına 2022 maaşı alıyorum. Ayrıca bende engelli maaşı alırmıyım?

haykolik

Üye
Üye
sayın yöneticiler ve degerli engelliler.gentr üyeleri ben oglumdan 2022 maaşı alıyorum yani vasisiyim bende 2022 maaşına başvurabilirmiyim benim şeker insilün bagımlısıyım tansiyon noroloji ve ortapedirahatsızlıgım var sürekli ayagımda yaralar çıkıyor acaba yüzde kaç alırım ve 2022 maaşı alabilirmiyim acaba başvurabilirmiyim vereceginiz cevaplar için teşekkür ederim

septik

Editör
Editör
Oğlunuzdan dolayı vasi olmanızda bir sakınca yok siz sydv na müracatınızı yapınız, sizi sevk edecekleri hastahaneden %40 ve üzeri bir rapor alabilirseniz, büyük ihtimalle gelir testinden muhtaçlık sınırı altında bir rakam çıkacaktır çünkü mevcut şartlarınız muhtaçlık sınırı üzerinde olsa zaten oğlunuza 2022 aylığı bağlanmazdı, sizede 2022 aylığı bağlanır.

Rahtsızlıklarınızın oranını tahmin etmemiz mümkün değil, fakat toplamda %40 ve üzeri çıkma ihtimali var, bence müracatınızı yapın şansınızı deneyin.

haykolik

Üye
Üye
Peki septik bey oglum bakıcı maaşı alıyor bir sorun olurmu

septik

Editör
Editör
Yeni 2022 yönetmeliğine göre artık bakım maaşıda gelir kabul ediliyor, yeni yapılan 2022 aylığı müracaatlarında gelir testi yapılarak engellinin yaşadığı hanenin tüm gelirleri varsa malvarlıklarının getirileri getirisi olamayan mal varlıklarının rayiç değerinin 240/1 i araç varsa kasko değerinin 120/1 i gelir olarak kabul ediliyor ve bir tek engellinin yaşadığı ev kira ise kira gideri gelirden düşürülüyor diğer tüm geliler hanede yaşayan kişi sayısına bölünüyor ve muhtaçlık sınırı,2015 yılı sonuna kadar kişi başı 303 tl üzerinde bir rakam çıkması halinde 2022 aylığı bağlanmıyor.

haykolik

Üye
Üye
Yeni 2022 yönetmeliğine göre artık bakım maaşıda gelir kabul ediliyor, yeni yapılan 2022 aylığı müracaatlarında gelir testi yapılarak engellinin yaşadığı hanenin tüm gelirleri varsa malvarlıklarının getirileri getirisi olamayan mal varlıklarının rayiç değerinin 240/1 i araç varsa kasko değerinin 120/1 i gelir olarak kabul ediliyor ve bir tek engellinin yaşadığı ev kira ise kira gideri gelirden düşürülüyor diğer tüm geliler hanede yaşayan kişi sayısına bölünüyor ve muhtaçlık sınırı,2015 yılı sonuna kadar kişi başı 303 tl üzerinde bir rakam çıkması halinde 2022 aylığı bağlanmıyor.

Peki septik bey 2022 maaşı alan oglumun maaşıda gelire eklenirmi bizim bir evde bakım ve 2022 maaşı giriyor eve başka gelir yok rahatsızlımdan dolayı çalışamıyorum ben evimiz miras sizce başvurayımmı vereceniz verdiginiz cevaplar için teşekkür ederim.allah razı olsun sizden

septik

Editör
Editör
Aynı hanede %40 ve üzeri engeli olan 2 kişi 2022 aylığı alabilir tek koşul hanenin yukardada saydığım gibi tüm gelileri kişi başına bölündüğünde muhtaçlık sınırı olan 303tl sını aşmamak,

Sizin hanede 2 kişi yaşıyor iseniz 2 kişi x 303 tl muhtaçlık sınırı =606 tl nin üzerinde bir geliriniz olan bakım maaşınız var dolayısı ile yeni bir 2022 maaşı müracaatı yapmanız demek elinizdeki oğlunuzun aldığı 2022 maaşınında kesilmesine sebeb olabilir, eğer hanede 2 kişiden fazla iseniz 2022 aylığı müracatını yapabilirsiniz.

haykolik

Üye
Üye
septik bey evde üç kişi yaşıyoruz bugün gidip başvuracagım çok sagolun verdiginiz cevaplar için allah razı olsun sizden

septik

Editör
Editör
Rica ederim inş 2022 aylığınız bağlanır, müracatınızın sonucunu buraya yazarsanız diğer bu tarz sorunu olan arkadaşlarımızada yardımcı olmuş olursunuz.

haykolik

Üye
Üye
sayın septik bey 2022 maaşına 07.07.2015 tarihinde başvurdum sosyal yardımlaşma vakfına şunu ögrenmek istiyorum onaylanırsa başvuru tarihindenmi geçerli olacak yani 07 07 tarihindenmi geçerli olacak maaşım

septik

Editör
Editör
Müracaat tarihinizden bir sonraki aybaşı itibariyle maaşınız bağlanırsa içerde birikmeye başlar.

haykolik

Üye
Üye
sayın septik bey ve arkadaşlar bugün gittim saglık kuruluna raporum çıkmammış ama sonucu ögrendim yüzde 41 almışım rapor heyetten peki bundan sonraki süreç nasıl işleyecek 2022 maaşı almak için yüzde 41 yeterlimi vereceniz cevaplar için teşekkürler

septik

Editör
Editör
Evet %40 ve üzeri bir sağlık raporu 2022 maaşı için yeterlidir.

Süreç, sizi sydv yönlendirecektir.

haykolik

Üye
Üye
çok teşekküğr ederim septik bey cevabınız için peki ne kadar sürer maaş baglanması eylül maaşını alabilirmiyim

gülümse_hayata

Üye
Üye
Maaşın bağlanması bulunduğunuz ildeki yoğunluğa göre değişir fakat maaş onaylandıktan sonra birikmeye başlar toplu olarak alırsınız bu nedenle pekte birşey kaybetmiş olmayacağınmızdan rahat olun bence.

septik

Editör
Editör
Gülümse hanımında ifade ettiği gibi, yeterki 2022 aylığını hak ettiğiniz onaylansın zamandan dolayıo bir kaybınız olmaz.

2022 Yönetmeliğine göre başvurunuz, bir sonraki aybaşından itibaren maaşınız içerde birikmeye başlar.

MADDE 9 – (1) Mütevelli Heyeti kararı ile muhtaçlığı tespit edilerek aylık bağlanan kişilerin aylığa hak kazandıkları tarih, başvuru tarihini takip eden aybaşıdır.

(2) Aylığa hak kazanma başlangıç tarihinden ilk aylık ödemesinin yapıldığı ödeme dönemine kadar olan aylık hakları için, aylığın bağlandığı tarihi takip eden ilk ödeme döneminde defaten ödeme yapılır.

haykolik

Üye
Üye
çok teşekkür ederim allah razı olsun septik bey ve gülümse hanım verdiginiz bilgiler için

Tekerlekli Sandalye