Oğluma bir raporu çok görmeyin!

gülümse_hayata

Üye
Üye
MARDİN- Nusaybin ilçesinde şu an Devlet Hastanesinin Beyin Cerrahi Servisinde yatmakta olan 1966 doğumlu Mahmut Akın adlı vatandaşın durumu yürekleri burkuyor.

Doğuştan beyin erimesi hastalığı bulunan vatandaş, 10 yıldan bu yana yatalak halde iki eli ve iki ayağı tamamen işlevsiz.

Ağır özürlü olan vatandaş, daha önce 3 defa Mardin Devlet Hastanesinde heyete sokulmuş heyet hastayı bir üst kurula sevk etmiş ancak gerekli raporu vermemiş. Hasta yine 3-4 defa Diyarbakır Devlet Hastanesinde ilgili raporu almak için “Heyet”e sokulmuş en son girmiş olduğu “Heyet”te kendisine psikiyatriden yüzde 50 oranında özürlü raporu verilmiş. Ancak Mardin İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü söz konusu raporu kabul etmemiş.

Başkasının yardımı olmadan hiçbir ihtiyacını karşılayamayan Mahmut Akın adlı vatandaşa yaşlı annesi bakıyor. Anne Mence Akın, “ Ben yaşlı ve güçsüzüm oğluma bakamıyorum. Oğlumun bakımı için bakıcı maaşı bağlanması gerekiyor. Oğluma bakıcı maaşı verilmesi için yetkililerin yardımcı olmasını istiyorum.” dedi.

Yetkililerin ilgisizliğinden yakınan Anne Mence Akın, “Oğlumun durumu ortada elleri ve ayakları tutmuyor bununla birlikte psikolojik olarak da özürlü. Bakıcı maaşı bağlanması için bundan öte daha ne olabilir ki” ifadelerini kullandı.

Sahipsiz olduğumuz için bu raporu alamıyoruz diyen Akın, “ Yetkililere sesleniyorum oğluma bir raporu çok görmeyin!” dedi.

(Mesut Şayık- İLKHA)

Tekerlekli Sandalye