Oğlumun sigortasından yararlandığımdan 2022 maaşım kesilir mi?

ibrahim118

Üye
Üye
Arkadaşlar 5 yıldır nefrotik sendrom hastasıyım şuanda raporum yok almayı düşünüyorum alabilirsem eger sormak istediğim ben oglumun sigortasından yararlanmaya başladım bu drumda rapor alırsam 2022 maaşı alabilirmiyim sorun olmaz değilmi yararlandığım sigortadan dolayı

ramke84

Üye
Üye
Arkadaşlar 5 yıldır nefrotik sendrom hastasıyım şuanda raporum yok almayı düşünüyorum alabilirsem eger sormak istediğim ben oglumun sigortasından yararlanmaya başladım bu drumda rapor alırsam 2022 maaşı alabilirmiyim sorun olmaz değilmi yararlandığım sigortadan dolayı

2022 maaşı almak için diğer şartlara ne kadar uyuyorsunuz bilmiyorum ama sorunuza cevap vermek gerekirse, Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı gibi her ne ad altında olursa olsun sosyal güvenceye sahip olmamak gerekiyor.

ibrahim118

Üye
Üye
hiçbir mal varlığım ve gelirim yok rapor alırda oglumun sigoüçrtasından faydalandığım için maaş
vermezlerse bu adaletin içine tüküreyim zengin hibe kredilerle deveyi havuduyla götürüyor mahtaç kişiye
üç kuruşu vermemek için binbir engel koyuyorlar yazıklar osun

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sadece sağlıktan faydalanırsanız 2022 maaşı alabilirsiniz.
Yasal dayanak;
(3) Kişinin bakmakla yükümlü olunan kişi statüsünde sağlık güvencesine sahip olması veya aynı hanede sosyal güvenceye sahip bireylerin bulunması durumları aylığa hak kazanılmasında tek başına engel teşkil etmeyip bu maddenin birinci fıkrasında belirtilen muhtaçlık ölçütü dikkate alınmak suretiyle işlem tesis edilir.

ibrahim118

Üye
Üye
oglum yanımızda değil aynı hanede kalmıyoruz
oglum asker sadece sigortasından faydalanacağım daha bu gün
faliyete geçdi aslında yeşilkartım vardı ama nefrotik sendrom hastasıyım üniversite hastanesine gidemediğim için bu sigortaya
geçdim arkadaşım teşekkür ederim geçtigime nerdersey pişman
olacaktım sorun olmadığına sevindim

septik

Editör
Editör
İbrahim bey,

2022 Yönetmeliğinde hem Halil beyin vermiş olduğu madde hemde ramke84 arkadaşımızın bahsettiği gibi bir madde var kısacası mevcut 2022 yönetmeliğindeki bu çelişkili durum mütevelli heyetlerinin insiyatiflerine göre hareket etmelerini sağlıyor.

Net cevap vermek oldukça zor size tavsiyem mesai saatleri içersinde 144 nolu ücretsiz hattı arayarak durumunuzu izah ediniz en net cevabı 144 den alabilirsiniz.
Mümkünse verecekleri cevabı bizede aktarırsanız sizin durumunuzdaki arkadaşlarımızada bilgi vermiş olursunuz.

ibrahim118

Üye
Üye
dün aradım kimse ne olduğunu tam bilmiyor hane içinde sigortalı olan birinden faydalanırsanız maaşınız kesilir diyor sigortasından yararlandığım oglum doğuda asker ben konyadayım dedim ozaman bulunduğunuz yerdeki sydv ile görüşün dedi 170 de aramıştım onlarda net cevap veremedi 144 ü arayın dedi yani hem karışık hemde dolaşık

septik

Editör
Editör
Develetin engelliye bakış açısı son dönemlerde ne hali varsa görsün ailesi baksın şeklinde mümkün olduğunca her noktadan kısıtlanmaya çalışılıyor, şimdi sizin durumunuzu 144 - 170 gibi devletin bu konuda yetkili kıldığı kurumlar dahi cevap veremiyorsa yazıklar olsun.

2022 den yararlananların sağlık güvencesi devlet tarafından karşılanacağı güvencesini verilirken gerek görüldüğünde üniversite hastahanelerindende yararlanamamanız bir eksiklik ve yine engellilerin bir şekilde kısıtlanması anlamına geliyor.

Siz oğlunuzun sgk sından yararlanmaya başlamadan önce bağlı bulunduğunuz sydv ndan bilgi almanız gerekirdi, zaten 2022 vermemek için bahaneler arayan kurum büyük ihtimalle oğlunuzun sgk sından faydalanmaya başladığınız sydv tarafından farkedilir edilmez 2022 aylığınız kesilebilir. E devletten durumunuzu takipte olun aylığınız kesilirse hemen oğlunuzun sgk sından çıkarak tekrar 2022 aylığına müracaat edersiniz.

ibrahim118

Üye
Üye
Çok teşekkürler arkadaşım biz müslümanların adaleti bukadar olur anca

Tekerlekli Sandalye