Oğlumun üstüne aldım ÖTV'siz aracı nasıl vergiden düşürürüm

Elif altin

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba oğlumun üzerine aldıgim araca internet bankacılığından baktığımda vergisi çıkıyor yeni dönem bunu ben nasıl düşürebilirim bileriniz var mı?

Elif altin

Üye
Üye
Neyse buldum arkadaşlar bilmeyenler için resmi sitesinden yapılıyor interaktif vergi dairesi

İsen Buga

Üye
Üye
ÖTV muafiyetiyle alınan araçlarda MTV muafiyeti de geçerli olmaktadır. Araç kullanımı süresince MTV muafiyetinin devamı için süreli sağlık kurulu raporlarının süresinin bitmesinden 1 ay önce rapor yenilenerek vergi dairesine teslim edilmelidir.

internet ortamında (turkiye.gov.tr de olabilir) vergi dairesi sitesinden gerekli evraklar tarayarak giriş yaptığınızda; inceleme sonrası uygun görürlerse düşürürler.

Elif altin

Üye
Üye
ÖTV muafiyetiyle alınan araçlarda MTV muafiyeti de geçerli olmaktadır. Araç kullanımı süresince MTV muafiyetinin devamı için süreli sağlık kurulu raporlarının süresinin bitmesinden 1 ay önce rapor yenilenerek vergi dairesine teslim edilmelidir.

internet ortamında (turkiye.gov.tr de olabilir) vergi dairesi sitesinden gerekli evraklar tarayarak giriş yaptığınızda; inceleme sonrası uygun görürlerse düşürürler.
Teşekkürler abi interaktif vergi sitesinden oluyormuş doldurdum yolladım cevap bekliyorum

Tekerlekli Sandalye