Okula gidemeyen öğrencilere evde ders

gülümse_hayata

Üye
Üye
36887.jpg

okula-gidemeyen-ogrencilere-evde-ders-1109891-01.jpg

Niğde Valisi Âlim Barut ve Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Alkan, evde ders verilen öğrencileri ziyaret etti. Öğrenciler ve aileleri, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün evde ders hizmetinden oldukça memnun olduklarını belirterek, bu sayede çocuklarının akranlarından geri kalmadığını söyledi. Niğde'nin bu projede geçtiğimiz yıl başarılı iller arasında yer aldığını vurgulayan Vali Barut, "Geçen yıl yakaladığımız bu başarıyı bu yıl da sürdürmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Şartları ne olursa olsun eğitim almayan birey kalmamasını amaçlıyoruz. Bütün gaye ve çabamız bu yöndedir." dedi.

'Eğitim Her Engeli Aşar' kampanyasının aralıksız olarak sürdürüldüğünü belirten Milli Eğitim Müdür Vekili Alkan, en büyük engelin eğitimsizlik olduğunu söyledi.

Vali Barut ile Milli Eğitim Müdür Vekili Alkan'ın evinde ziyaret ettiği öğrencilerden 10 yaşındaki SP hastası Durmuş Maden, evde ders görmekten çok mutlu olduğunu ifade etti. "Her şeyim tamam. Bütün ihtiyaçlarım karşılanıyor." diyen küçük Durmuş, ileride matematik öğretmeni olmak istediğini söyledi. Vali Barut sohbet esnasında Fenerbahçe'yi tuttuğunu ve Alex'e hayran olduğunu söyleyen küçük Durmuş'a bir sürpriz yaparak isminin yazılı olduğu Fenerbahçe forması hediye etti.

Kas erimesi hastalığından dolayı iki yıldır okulda yaşıtlarıyla beraber olamayan 13 yaşındaki Alperen Kaya da uygulamadan ve öğretmeninden çok memnun olduğunu söyledi. Alperen Kaya, gezmek ve arkadaşlarıyla birlikte olabilmek için Vali Barut'tan tekerlekli sandalye istedi. Vali Barut da Alperen'e sandalye sözü verdi.

haber50.com

Tekerlekli Sandalye