Okulda hizmetli memur mesai fazlasi

emregumus

Üye
Üye
Merhaba okulda hizmetli memur olarak clisiorum sabah 7 aksam 7 clisiorum ve hafta sonu okula geliorum kursa bole mecbur ve zorunlugu varmi lutfen yardimci olumjz

LG-D855 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Merhaba Emre,
Sabah 7 akşam 7 çalışmak gibi bir zorunluluk yok.
Hafta sonu çalışmak da isteğine bağlı.
1-Haftada 40 saat çalışır memurlar.
2-Okulda ders başlangıç ve bitişine göre Okul Müdürü mesaini düzenler ama bu durumda bile seni 40 saatten fazla çalışmaya zorlayamaz.
3-Hafta sonu/mesai saatleri dışında çalışmandan dolayı aylık 50 saate kadar fazla çalışma ücreti ödenebilir sana ama yukarda da yazdığım üzre bu senin isteğine bağlıdır.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Emre,
İl merkezlerinde, işyükü fazla olan okullarda durum böyle malesef.
Sendikandan yardım isteyebilirsin eğer bir sendikaya üye isen. Veya okulunuzun bağlı olduğu İl/ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gidip durumu şifahen şube müdürlerine veya direk ilçe Mili Eğitim Müdürüne anlatabilirsin. Bu saydıklarım sorununu çözer mi bilmiyorum.
Ben senin yerinde olsam iş yükü daha hafif olan bir Anaokulu veya ilkokula kendimi aldırırdım. (Ve belki senin için de en kolayı bu olacaktır.)
Okul Müdürü seni rastgele okula çağıramaz. Çağırıyorsa; bu senin işbilmezliğini kullanıyor demektir zaten.
Okul Müdüründen, İşlerini(Görevlerini.) ve Mesai Başlangıç ve Bitişlerini yazılı olarak iste.
Bunun için
..... okulu Müdürlüğüne
Okulunuzda Hizmetli olarak görev yapmaktayım. Günlük mesai başlangıç ve bitiş saatlerim ile Görevlerimin tarafıma yazılı olarak bildirilmesi hususunda gereğini bilgilerinize arz ederim.
Diye bi dilekçe yaz. İmzala.
Orada zaten sana haftalık 40 saatten fazla mesai yazamaz.
Bu yazıyı aldıktan sonra da Müdür Bey çağırdığında gitmezsin.
Bundan dolayı da kimse seni suçlayamaz.

Tekerlekli Sandalye