Okullarımız Engelli Çocuklarımıza Göre Tasarlansın!

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Tüm Engelli Hakları Koruma Derneği Genel Başkanı Refakattin Yıldız, 2011-2012 eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kaldığını belirterek, okulların; fiziksel engelli bireylerin zorluklarla karşılaşmayacağı şekilde tasarlanmasını talep etti.

Tüm Engelli Hakları Koruma Derneği üyeleri, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi`nde (MGC) düzenledikleri basın toplantısıyla taleplerini dile getirdi. Dernek üyeleri adına açıklamalarda bulunan Genel Başkan Refakattin Yıldız, Mersin ili genelinde başlatılan `Engelsiz Kalemler` kampanyasıyla eğitim gören engelli bireylerin sesi olmaya çalışacaklarını söyledi.

Kısa bir süre sonra 2011-2012 eğitim öğretim yılının başlayacağını hatırlatan Yıldız, okulların; fiziksel engelli bireylerin zorluklarla karşılaşmayacağı şekilde tasarlanması gerektiğine vurgu yaparak, engelli bireylere; engel durumlarına göre eğitim imkanı sağlanması gerektiğini söyledi. Engelli bireylerin fırsat verildiğinde başarılı işlere imza attığını kaydeden Yıldız, “Engelli bireylerimiz, okullarımızın fiziki sorunları çözüldüğünde erken yaşta aldıkları eğitimle çok daha başarılı olacaklardır” ifadesini kullandı.

Yıldız, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu tarafından başlatılan `Engelsiz Yaşam, Engelsiz Çocuklar İçin El Ele` projesinin, Türkiye genelinde tüm illerimize de örnek teşkil etmesini istediklerini sözlerine ekledi.

Tekerlekli Sandalye