'Okumak İstiyorum' projesi engellilere umut oldu

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Tokat'ın Erbaa ilçesinde faaliyet gösteren Erbaa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (EYDER)'in hazırladığı 'Okumak İstiyorum' adlı proje Dernekler Dairesi Başkanlı tarafından kabul edildi.

Türkiye genelinde başarılı olan 19 proje sahibi dernek ile Dernekler Dairesi Başkanlığı'nda protokol imzalandı. Türkiye genelinde 190 projenin sunuldu. Bu projelerden 19'u başarılı bulundu. Erbaa Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi koordinesinde proje hazırlayan Erbaa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (EYDER)'in projesi de başarılı projeler arasında yer aldı.

"Okumak İstiyorum" adlı projenin protokol törenine katılan EYDER Başkanı Mustafa Kılıç daha önce de toplum yararını gözeten çalışmalar yaptıklarını belirtti. Kılıç, "İlçemizde 15 engelli vatandaşa İŞKUR ile işbirliği yapıp bilgisayar işletmenliği kursu düzenledik. Ailelere yönelik rehberlik çalışmaları yaptık. Öğrenci ve öğretmenlere yönelik kültürel ve sosyal geziler düzenledi. Bu hazırlağımız proje ile de kıyı kenar mahallelerde öğrenci ve velilere yönelik rehberlik çalışması yapılacak." dedi. Yine proje kapsamında öğrencilere yönelik sosyal ve kültürel gezilerin olacağını belirten Kılıç, projenin hazırlanmasında desteklerini esirgemeyen Erbaa Kaymakamı Erdal Çakır'a ve proje koordinasyon birimine teşekkür etti.

Protokol töreninde Dernekler Dairesi Başkanı Mustafa Yardımcı; Türkiye genelinde 190 projenin sunulduğunu, bu projelerden 19 tanesinin başarılı olduğunu kaydetti. Çok titiz bir çalışma neticesinde bu 19 projenin toplum ve insanlık için faydalı olduğu kanaatine varıldığını belirten Yardımcı, bu uygulamanın Türkiye'de ilk olduğunu, ilk defa bir bakanlığın kendi bütçesinden yardım yaptığının altını çizdi. Yardımcı, 19 derneğin bundan sonra uygulanacak bu tür çalışmalarda rehber olacaklarını belirtti.

dikkathaber

Tekerlekli Sandalye