ÖMSS / 2013 - 1. Atamaları Mart 2013'te Yapılacak. Kadro Sayısı 8.115 Adet

SON DAKİKA !!! ( 12 ŞUBAT 2013 & SALI & SAAT : 13.00 )

Başbakan ; Recep Tayyip ERDOĞAN , Grup Toplantısı Konuşmasında 2012 - ÖMSS Sınav Sonuçlarına göre 8.115 Adet Engelli Memur Ataması Mart 2013 'te gerçekleştirileceğini ifade etmişlerdir ...

Ayrıca ; MEB & ASP Bakanlığı & DPB ile görüşmeler neticesinde ; Öğretmenlik Mezunu Engelli Adayların 2012 - ÖMSS Sonuçlarına göre ; Engel Durumları ve Öğretmenlik Mezunu Alanları göz önünde bulundurularak MEB Bünyesinde Atamaları yapılacağı ifade edildi . Ancak ; Engelli Öğretmen Kontenjanı Hususunda herhangi bir Rakam verilmedi ...

Herkese Hayırlı & Uğurlu Olsun ... ALLAH YAR & YARDIMCIMIZ OLSUN ...

Saygılar ...

YassaX ...

Allah hakkımızda hayırlısını nasib eder inşaallah. Kötünün iyisi diye bir tabir vardır. Bu da onun gibi birşey. Mevcut durumda 8115 çok çok iyi. Rabbim hepimize gönlümüzden geçeni hayırlısıyla verir inşaallah.

4500 Civarında ortaöğretim 2000 civarında lisans 1200 civarında önlisans ve son olarak 300 400 civarında kura olacağını tahmin ediyorum arkadaşlar kabaca

Ayrıca 4500 kadronun yine 1500 civarı açık kalır 3000 ortaöğretim atanır lisans önlisansdada aynı şekilde bi eksilme olacaktır

YassaX
teşekkürler haber için.
.sence tercih süreci ne zaman başlar?
inşallah nitelik fazla aramazlar

Arkadaşlar ; bu başlık altında ; hep Negatif & hep Olumsuz & Engelli Kardeşlerimizin moralini bozucu açıklama & yorum ve görüşlerden uzak durmanızı rica ediyorum ... Tabiki de herkes düşüncesini söylemekte özgürdür . Ancak bununda bir sınırı vardır , UNUTMAYALIM !!! Tartışmacı & atışma içeren mesajlardan da uzak duralım ... Bu yönde hareket etmeyen Arkadaşların yorumları uyarılmadan silinicektir ... Bilginiz Olsun ...

ÖNEMLİ NOT : Bu mesajı kimse yanlış anlamasın ... Herkesin sorunları var , herkesin özel durumları var , herkesin sabrı tükendi , herkesin bir engeli var ... Ancak ; bunun sorumlusu ne bu site, ne de bizleriz ... Bizler dilimiz döndüğünce, gücümüz yettiğince ; ÖMSS ile ilgili her türlü bilgiyi aktarıp, tecrübelerimizle yorumlama gayretindeyiz ( 1,5 Yıldan Bu Zamana kadar ) ... Düşük puan almanın, atanamamanın, sıralamada gerilerde olmanın, mesleğinizden kadro açılmamasının MÜSEBBİBİ Biz değiliz ... Bu ve buna benzer İsyan, hep olumsuz & negatif & tartışmacı yorumlar yerine ; gerekli yerlerde hakkınızı aramanızı öneririm... ÖRNEK : Bir sürü imza kampanyaları düzenleniyor , BİMER e şikayette bulunabilirsiniz, Meşru yollardan her türlü sesinizi duyurma imkanınız var... İStediğiniz Gazetelerle, Medya Kuruluşlarıyla İnternet üzerinden iletişim kurma imkanınız var. Bir sürü Sosyal Paylaşım siteleri , Örgütlenmiş İnternet Siteleri var ... Bunları paylaşmak istedim ...

Saygılar ...

YassaX ...

YassaX
teşekkürler haber için.
.sence tercih süreci ne zaman başlar?
inşallah nitelik fazla aramazlar

ozbay ; Rica Ederim ... Tahminime göre ÖMSS / 2013 - 1. Tercih Süreci ; Şubat 2013 'ün son haftası ( 25 Şubat 2013 - Pazartesi & 1 Mart 2013 -Cuma ) ya da Mart 2013 'ün ilk haftası ( 4 Mart 2013 - Pazartesi & 8 Mart 2013 - Cuma ) arasında başlayacağı düşüncesindeyim ... Herkes için Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

bu son alımla 8.115 enğelli Arkadaşımız daha Memur olup "kendi ayakları" üzerinde durmuş olacak... Hakkımızda hayırlısı olsun Rabbim hepimize nasip etsin inşallah.

Hayırlarla inş...
Bu zamana kadar bi çok alımdan heberdar bile değildi çoğumuz şimdi ana haber bültenlerinde dahi duyabiliyoruz ve genel alımlar şeklinde yapılıyor.Sayın Başbakanımız dan bu denli net şeyler duymak bu alımların garanti olduğunu gösterir ve en önemlisi gerçekten bizler için çalışan bi Bakan var.
Ben ilk alımda yerleşemedim fakat hiç bi zaman ümidimi kaybemedim.Hayırlısı buymuş ve daha çok ihtiyacı olan biri yerleşti dedim.Eğer her işi yokuşa sürer ve bizler için yapılanları görmezden gelirsek bu elbetteki faydamıza olmayacaktır.
Mart ayı deniliyor atama mı tercih mi bilemiyorum ama 10 arkadaşımın bile işe girmesi beni çok memnun eder.
Bu konuda emeği geçen herkese herdaim duacıyım inş. bu alımlarda da gerçekten çok sıkıntıda olan ve ihtiyacı olanlar yerleşir.
Şimdiden herkesin hepimizin hakkında hayırlısı...

işi yokuşa sürmek değil ağızdan çıkanları söylüyoruz bizler....hakkkı olan kansın....yeterki adil olsunlar ...insanlar salak değil...herkes kim neyin ne olduğunu biliyorlardır emınım bundan...benim skıntım....sadece bu kadrolarının hiç birirnin boş kalmaması

10 bindi 8.115 oldu ikibin daha istesek ayıpmı acaba olur :))))

Oda olur merak etmeyin.İnanın daha güzel günler biz engellileri bekliyor.
İnşallah kadrolar düzenlenmiş boş kalmayacak şekilde önümüze sürülür.
Şunuda kendi şahsi görüşüm olarak söylüyorum kadrolar 9 binden fazla olacak diye düşünüyorum.
YassaX kardeşime bilgilendirmelerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim.

ben neden net açıklama çıkmıyor onu anlamıyorum sadece kesin ifadeler yok inşallah ve maşşalahla yürümeye devam edecekler ondan emınım...sadece....10 bin dediler on bin olmalı..ve kadroların engelli olduğunu unutmasınlar sadece açıyı görmeleri yetecek....insanlar hakketiğni alacak diyorum sadece..

Gereksiz Polemik nedeniyle Mesaj Silinmiştir ...

DÜZENLEYEN : YassaX

Moderatör tarafında düzenlendi:
benim puanım 72 ön lisans başarı sırası 2276 acaba bu kez atanabilir miyim arkadaşlar lütfen cevap çok ihtiyacım var........

SON DAKİKA !!! ( 12 ŞUBAT 2013 & SALI & SAAT : 13.00 )

Başbakan ; Recep Tayyip ERDOĞAN , Grup Toplantısı Konuşmasında 2012 - ÖMSS Sınav Sonuçlarına göre 8.115 Adet Engelli Memur Ataması Mart 2013 'te gerçekleştirileceğini ifade etmişlerdir ...

5423 kişi zaten ösym ye bildirilmişti. çalışma bakanı 3227 sağlık bak. dan istek var dedi. aile bakanı içişleri bakanı 400 kadro istedi dedi.
şimdi bu 8115 nereden çıktı anlamadım. diğer bir başlık altında bir arkadaşın da ifade ettiği gibi inşallah bu alımlarda mezunu olmayan kadrolar yerine, düz memurluk kadroları açılmıştır yoksa gerçekten sonuç aynı ilk alım gibi bir sürü açıkla kalıcak ve işte bu kadar kadro açtık popülizminden öte geçemeyecektir. Sayın bakanlık ve hükümet yetkilileri bunları buralarda birler defalarca yazdık. özürlüler daire başk.ve diğer bakanlıklarada bunlar söylendi. Hükümet sosyal devlet omanın gereğini yerine getirmeye çalışıyor bir gayret var. ama mezun durumdaki bizlerin bu kadrolar ile bağdaşmadığı ve bizlerdende istifade edilmesi,toplumda çalışan bireyler olarak kazandırılması için bu kadro yanlışlığının ısrar edilmeden düzeltilmesi lazım. ümit ve dua ediyorum...

selam arkadaşlar şunu bana biri diyebilir mi acaba ortaöğretim puanları kaça kadar iner mesela 75 puana kadar iner veya 80 de kalır gibi çünkü 47 bin küsür ortaöğretim var iyi bilen birisi acaba yazabilirmi acaba sevgilerle

sevme_ ; sorduğunuz sorunun cevabını vermek için Kahin olmak gerekir ... Şu puana iner bu puana iner gibi bir durum sözkonusu degil ... Bunu etkileyen onlarca faktör var ... Hangi il olduğu , hangi meslek olduğu , nitelik kod ve özel şart olduğu, setifika olup olmadığı, hangi il tercih görüyor olduğu, tercih görmeyen doğu illeri olduğu, ortaöğretimde Hizmetli kadrosu olduğu , kaçıncı tercihlerde yer verileceği vs vs daha da uzayıp gidecektir ki zaten 8.115 ün kacı Ortaöğretim ve kadro detayları belli olmamışken bu soru bence cevapsız kalır ... En azından 1,5 yıla yakın ÖMSS Yöneticilik Tecrübeme istinaden bu tarz bir soruya verilecek cevabım ancak bu olur ...

Saygılar ...

( LİSANS DÜZEYİ ) 2012 1.ÖMSS ATAMALARINDA :

ASPB ile Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına ait toplam açılan kadro 560 civarı

Veteriner : Toplam 83 kadro açılmış 66 'sı boş kalmış
Hemşire : Toplam 29 kadro açılmış 22 'si boş kalmış
Psikolog : Toplam 21 kadro açılmış 17 'si boş kalmış
Ebe : Toplam 20 kadro açılmış 18 ' i boş kalmış
Fizyoterapist : Toplam 3 kadro açılmış 3 ' ü boş kalmış
Diyetisyen : Toplam 3 kadro açılmış 2 'si boş kalmış
Çocuk Gelişimci : Toplam 2 kadro açılmış 2 'si boş kalmış
Sosyal çalışmacı: Toplam 8 kadro açılmış 5 ' i boş kalmış

Sağlık bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına ait açılan kadro sayısı yaklaşık olarak 540 civarı iken bunların yaklaşık 110 'u boş kalmıştır. Yüzde olarak ifade edersek yaklaşık % 20 'si boş kalmıştır. Buradaki değerlendirmemde diyanet kadrolarını hiç dikkate almadığımı belirtmek isterim. Tüm alanlarda (orta öğretim,önlisans ve lisan ) boş kalan kadro yaklaşık 2500 civarıdır ki bunu da oranlarsak % 33' e tekabül eder.
Eğer Sağlık bakanlığı ve bağlı kuruluşlara alınacak kadroların yine çoğu boş kalacaksa bu kadrolarla alıma hiç çıkılmasın. Varsın alım sayısı 5000 olsun ama bizlerin yerleşebileceği kadrolar olsun. Eminim ki hiçbirimiz neden yerleşemedik diye üzülmeyiz.Kendimizi kandırılmış hissetmeyiz (Diyanet kadrolarında olduğu gibi)...

Öncelikle belirteyim ki hiçkimse yanlış anlamasın, farklı anlamlar yüklemesin. 1. atamada yapılan yanlışları rakamlarla ortaya koymak istedim. Umuyorum ki bu 2.atamada aynı yanlışlar yapılmasın...Saygılar...

Geri